Polecamy: Podwórko.art na weekend

IMPREZA

W imieniu Przestrzeni Rozrywkowej Podwórko.art zapraszamy na wydarzenia, które odbywają się tam w najbliższy weekend.

19.08, piątek, godz. 22:00 | Oops! We Did It Again 

SPODZIEWAJ SIĘ:
Niespodziewanego, Guilty Pleasure wszelkiej maści, Bryty, Kejti, Riri, Gagi unana, Spajsetek, Eminemu, FloRidu, Offspringu i Fu Fajtersu. Wakacje trwają. 
Oopsy muszą trwać. 
My musimy mieć co jeść.
A wszyscy musimy mieć jak żyć!
#kolorowywiatr much? 
#teenagedream
#levitating
OTWARCIE KLUBU: 21:00

START IMPREZY: 22:00
BILETY: 
do 23:30 – 20zł
po 23:30 – 25zł

Szczegóły wydarzenia na Fb

20.08, sobota, godz. 13:00 |  RetroGaming

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby poczuć nieco atmosfery końcówki XX wieku oraz zainteresowanych doświadczeniami związanymi z grami wideo, na szczególne wydarzenie.
RetroGaming to szeroko pojawiające się zjawisko we współczesnej pop-kulturze. Kolorowe lata ’80 oraz ’90 na świecie sprzyjały rozkwitowi branży gier wideo, doprowadzając do narodzin nowych, wyspecjalizowanych sprzętów do multimedialnej, interaktywnej rozrywki. Zarówno do domowego zacisza, jak również do salonów gier napływały coraz to nowsze rozwiązania wykorzystujące ostatnie zdobycze ówczesnej technologii.
Pragnęlibyśmy przybliżyć nieco kulturę RetroGamingu poprzez prezentację oryginalnych konsol i komputerów z lat minionych, automatów ARCADE wprost z salonów gier, kartridży, kaset, wspominków i wiele innych materiałów archiwalnych, gadżetów, akcesoriów, prasy branżowej z minionych dekad. Całość dopełni muzyczny klimat lat ’80/’90 w klubowym wydaniu.
Zapraszamy wszystkich gotowych na nostalgiczną podróż w czasie, aby zapoznać się z prawdziwą historią branży gier wideo. Na odwiedzających czekają turnieje oraz wyzwania z nagrodami na retro sprzętach, do zgarnięcia masa gadżetów związanych z RetroGamingiem.

Szczegóły wydarzenia na Fb

20.08, sobota, godz. 22:00 |Wehikuł: Ty masz mnie za głupią dzikuskę – lata ’90/’00 powracają!

Czy wiesz czemu wilk tak wyje w księżycową noc?
I czemu ryś tak zęby szczerzy rad? Zapraszamy na nostalgiczną podróż Wehikułem! W programie masa ponadczasowych hitów, ogrom wspomnień i świetnej zabawy do białego rana.Kiedyś było lepiej, więc baw się jak kiedyś.

Szczegóły wydarzenia na Fb

21.08, niedziela, godz. 12:00, 13:00 i 14:00 | O!PLANOCKA 2022 – pokazy filmów animowanych dla dzieci

O!PLA Teraz Dzieci Mają Głos – The Best Of… to dwa wyjątkowe, specjalnie wyselekcjonowane programy animacji dla dzieci. W repertuarze znalazły się tytuły nagrodzone w ramach 10. Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA.

Program:
12:00 – program przedszkolny
13:00 – program wczesnoszkolny
14:00 – program przedszkolny

PROGRAM PRZEDSZKOLNY | 46 min.MILO MECHANIK – ZEPSUTA KOPARKA (2021, 13:20)Milo Mechanik to sympatyczny chłopiec, złota rączka, który stawiając czoła codziennym wyzwaniom zawsze i każdemu pomoże w potrzebie. TORU SUPERLIS – KRAKEN (2021, 07:30) Samolot Zoi wpadł do jeziora. Zoja i Bunio boją się, że w jeziorze mieszka Kraken – straszny stwór z komiksów o Superlisicy. BUŹKA I DZIÓBEK – WIELKIE SPRZĄTANIE (2021, 05:00)Jeż wyprowadza się z lasu. Buźka i Dzióbek próbują rozwiązać problem Jeża, przez który postanowił opuścić las. Czy będą w stanie pomóc koledze?ODO – PIOSENKA DUDZI (2021, Polska, Wielka Brytania, 07:36)Głównym bohaterem serii jest Odo – mała sówka, która ma wielkie ambicje. Odo nie chce przyznać, że bycie małym może go powstrzymać przed realizacją jego wielkich celów. Wierzy, że może dokonać wszystkiego o czym zamarzy. Odo to bardzo ambitna sowa! CHICHRASZEK – UPALNY DZIEŃ (2021, 06:00)Opowieść o przyjaźni wielkiego zielonego skrzata Chichraszka i małej dziewczynki
Gadulewny. KOTEK MAMROTEK – SUPERBOHATER (2021, 06:00)Kotek Mamrotek to zwariowane przygody rezolutnego czarno-białego kotka i jego przyjaciół. Każdy
z odcinków opowiada inną przygodę, w której Mamrotek bywa naukowcem, reporterem, poetą, wynalazcą, malarzem. 
PROGRAM WCZESNOSZKOLNY | 52 min.KOSMICZNY WYKOP – SPOTKANIE Z IDOLEM (2020, 10:43)Wiele lat świetlnych stąd, w odległym Kosmosie na sztucznej asteroidzie Spaceball swoją siedzibę ma Międzygwiezdna Federacja Piłki Nożnej. Okazuje się bowiem, że football jest niezwykle popularny nie tylko na Ziemi, ale i w całym Kosmosie. STRACH (2020, 06:00)Krótka historia o małej, dzielnej myszy polnej, która mimo presji otoczenia, stawia czoła swojemu strachowi.KOMORNE (2021, 04:05)W czasach wszechobecnej drożyny, mieszkający nad rzeką, dziad i baba starają się związać koniec z końcem. Przenoszą się zatem na strych, a dół wynajmują dość ekscentrycznej parze, każąc sobie suto płacić za komorne. Film jest adaptacją wiersza Stefana Themersona, a swoją premierę miał podczas XII edycji Festiwalu Themersonów w Płocku. HISTORYJEK NA TROPIE – ZAWISZA CZARNY (2020, 12:00)Szalony profesor Historyjek prosi Szymka i Agatę o pomoc w naprawie… historii Polski! Naukowiec wynalazł wehikuł czasu, który pozwoli im być świadkami dowolnego wydarzenia historycznego.SKAFANDER KLINGERTA (2021, Polska, Estonia, 19:40)Sześcioletnia Bi boi się wody od czasu, gdy jej młodszego brata zabrała powódź. Jej ojciec Karl Klingert poświęcił się pracy nad pierwszym w dziejach świata skafandrem do nurkowania. Jeśli
wynalazek zadziała, Klingerta czeka wielka kariera w Anglii. Bi wierzy, że jej brat wciąż żyje i nigdy ich nie znajdzie, jeśli wyjadą…

WSTĘP WOLNY

Szczegóły wydarzenia na Fb

21.08, niedziela, godz. 18:00|TURNIEJE GRY w KAPSLE

Turnieje gry w KAPSLE na podwórku to super zabaw dla małego i starego.Zapraszamy każdego kto pamięta jak za małolata latał na podwórku i grał w kapsle z kumplami. Zapraszamy ojców i matki, które chcą dzieciom pokazać jak w dzieciństwie spędzali czas bez kompaCo niedzielę na podwórku najróżniejsze zabawowe turnieje: Kapsle, Piłkarzyki czy Ping-pong.
Co i jak z KAPSLAMI: możesz przyjść ze swoimi kapslami lub dostać od nas nasze (pamiętaj o oznakowaniu kapsla flagą lub herbem)
– wpisowe 10 zł / osoba 
– start zapisów 18:00
-start zawodów 19:00 
Gwarantujemy niezapomnianą zabawę na „kapslowym podwórkowym torze” z przeszkodami.

Szczegóły wydarzenia na Fb

21.08, niedziela, godz. 19:00|Steel Dart z Błyskawicą w Podwórko.art

W imieniu Gdyńskiego Stowarzyszenia Steel Darta „Błyskawica”, Podwórko.art oraz Klubu Muzycznego Ucho zapraszamy na nasz wakacyjny cykl spotkań z dartem. Każda niedziela wakacji o godzinie 19:00! Zapewniamy wsparcie na początku przygody z lotkami jak i również rywalizację z graczami naszej drużyny.Nie masz swoich lotek?Nic straconego. Wpadnij a udostępnimy Ci swoje!

Szczegóły wydarzenia na Fb

Zapraszamy w imieniu organizatorów!

Kontakt

Gdyńskie Centrum Kultury
ul. Jana z Kolna 25
81-354 Gdynia
NIP: 586-12-13-177
REGON: 000283156