V Gdyński Festiwal Literatury Dziecięcej „KOCI ŁAPCI”

FESTIWAL | LITERATURA DZIECIĘCA

Prezydent Wojciech Szczurek zaprasza na V Gdyński Festiwal Literatury Dziecięcej „Koci Łapci” 22 października 2022 roku między godziną 10:00, a 17:00 Konsulat Kultury wypełni się książkami.

To wydarzenie, którego głównym celem jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, ale również promocja kameralnych gdyńskich księgarni. Podczas Festiwalu będziecie mogli kupić najpiękniejsze zbiory książek, które na pewno się przydadzą podczas długich jesienno-zimowych wieczorów.

Zaprosiliśmy do współpracy małe gdyńskie księgarnie, animatorów kultury i bardzo wyjątkowych gości specjalnych. Udało się nam przygotować niezwykle bogaty program. Serdecznie zapraszam na to wyjątkowe spotkanie do Konsulatu Kultury.” – zapowiada Beata Nawrocka Dyrektor Gdyńskiego Centrum Kultury.

Podczas Festiwalu odbędą się spotkania z autorami książek, księgarzami, warsztaty artystyczne i plastyczne oraz premiera najnowszej książeczki-gdynieczki „O rzece, która szukała morza”. Nadzór merytoryczny nad wydarzeniem objęła Księgarnia Vademecum.

Nadzór merytoryczny nad wydarzeniem objęła Emilia Smentek, która prowadzi Cafe Księgarnię Vademecum.

Szczegółowy program Festiwalu:

Godz. 10:00-17:00 / Cafe Kultura | Stoiska księgarni
Róża Wiatrów, Koga, Polanglo, CZEC, Wydawnictwo TASHKA.

Stoiska księgarni Róża Wiatrów, Koga, Polanglo, CZEC, Wydawnictwo TASHKA.

Godz. 10:30 – 11:30 / Sala widowiskowa
Jesienny spacer z Puciem

Spotkanie z Martą Galewską-Kustra, autorką bestsellerowych książek o Puciu, połączone z warsztatami taneczno-plastycznymi z elementami rytmiki i zabaw językowych w odsłonie jesiennej prowadzonymi przez Miss Betty Studio. W trakcie spotkania Pani Marta będzie czytać wybrane fragmenty przygód Waszego ulubionego bohatera.
Warsztaty dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat, obowiązują zapisy -> https://app.evenea.pl/event/pucio/

Godz. 10:30 – 12:00 / Sala warsztatowa -1
Leśne sztuczki


Nie od dziś wiadomo, że patyki, kamyki i inne przedmioty z natury są najlepszymi zabawkami. Ale czy patyk może zostać bohaterem książki? Oczywiście, że może! Zapraszamy na warsztaty Otwartej Pracowni „Ślad”, podczas których poznamy Pana Patyka i jego rodzinę – uroczą Panią Patykową oraz trójkę cudownych dzieci, Patycząt. Pan Patyk lubi swój las. I ma ku temu dobre powody. Jakie? O tym porozmawiamy podczas warsztatów. Zajęcia odbędą się w duchu leśnej szkoły. Dzieci będą miały okazję do aktywności w dziedzinie sztuki i rzemiosła. Wygląd i charakter każdego dzieła zależeć będą wyłącznie od twórcy, a wszystkie unikatowe wyroby uczestnicy zabiorą ze sobą na pamiątkę.
Warsztaty dla dzieci w wieku od 8 lat.

Godz. 12:00 – 13:00 / Sala widowiskowa
Premiera książeczki gdynieczki pt. „O rzece, która szukała morza”
Spotkanie z autorami Urszulą Morgą i Bartoszem Mikołajczykiem, którzy opowiedzą o kulisach powstawiania książeczki, przeczytają jej fragment oraz wszystkim chętnym wręczą książeczkę z dedykacją/autografem.
Spotkanie otwarte dla wszystkich chętnych.

Godz. 13:00 – 14:00 / Sala warsztatowa +2
Eco warsztaty

SIANKO przygotowało warsztaty, których tematem przewodnim będą liście – majsterkowanie, odbijanie liści na tkaninach, tworzenie unikalnych zawieszek z jesiennymi motywami. Dzieci wezmą udział w krótkiej grze, która pozwoli im zgłębić świat drzew oraz nauczyć się rozpoznawania liści.
Warsztaty dla dzieci w wieku od 9 do 13 lat.

Godz. 13:30 – 14:30 / Sala warsztatowa -1
Warsztaty regionalne

Art-Baranek zaprasza na warsztaty plastyczne dla dzieci z wykorzystaniem nauki języka kaszubskiego.
Warsztaty dla dzieci w wieku od 7 lat.

Godz. 15:00 – 16:00 / Sala widowiskowa
Interaktywny teatrzyk kamishibai


Wydawnictwo Tashka zaprasza na rodzinne warsztaty teatralne inspirowane książką „Karmelek” Marty Guśniowskiej. Spotkanie z Karmelkiem, bohaterem bajki, czytanie i wspólna zabawa a to wszystko według starej japońskiej metody kamishibai.
Warsztaty dla dzieci od 3 lat i bliskich im dorosłych, obowiązują zapisy -> https://app.evenea.pl/event/karmelek/

Godz. 15:00 – 16:30 / Sala warsztatowa -1
Brud. Cuchnąca historia higieny.


Piotra Socha ilustrator, wielkoformatowych albumów „Pszczoły” i „Drzewa”, zaprasza na warsztaty plastyczne na podstawie swojej najnowszej książki pt. „Brud. Cuchnąca historia higieny.” Porozmawiamy o książce, o historii higieny w różnych epokach oraz różnych miejscach na świecie. W czasie warsztatów będziemy robić peruki, brody lub inne „ozdoby” ciała. Czeka nas świetna zabawa!
Warsztaty dla dzieci w wieku od 7 lat, obowiązują zapisy -> https://app.evenea.pl/event/brud/

Godz. 11:00 – 16:00 / Sala prób
Ciche czytanie


Wszystkie dzieci, które potrzebują chwilę odpoczynku i wyciszenia zapraszamy do strefy czytania bajek.

Kontakt

Gdyńskie Centrum Kultury
ul. Jana z Kolna 25
81-354 Gdynia
NIP: 586-12-13-177
REGON: 000283156