Wojny Domowe – Akademia Kłótni Małżeńskiej

TEATR

Komedia „Kłopoty małżeńskie” to hołd złożony tym, którzy nie bacząc na trudy codziennego życia, mają odwagę wstąpić w związek małżeński, co często wiąże się z niekończącymi się wyrzeczeniami i emocjonalnymi kryzysami. Czym jest kamień filozoficzny, który sprawia, że ludzie chcą być razem? O co naprawdę kłócimy się, kiedy kłócimy się o niepościelone łóżko?”

W spektaklu występują znani i cenieni aktorzy Teatru Wybrzeże w Gdańsku, Anna Kociarz i Maciej Konopiński.

Drugą , integralną część projektu stanowi dyskusja moderowana z udziałem ekspertów (psychologiem, psychoterapeutą i mediatorem rodzinnym). Podczas tej rozmowy eksperci przybliżą sposoby na uczciwą konstruktywną kłótnię, omówią problemy zawarte w spektaklu i przedstawią emocjonalną dynamikę związku.

Połączenie tych dwóch elementów jest innowacyjną metodą połączenia sztuki, rozrywki oraz edukacji psychologicznej. Scenariusz spektaklu w humorystyczny sposób pokazuje skutki pewnych destrukcyjnych zachowań, a moderowana dyskusja ze specjalistami pozwoli na głębsze zrozumienie, przyczyn jej kłopotów, pokaże mocne strony i zasoby par, które mogą wykorzystać w celu odbudowania swojej relacji. Przedsięwzięcie ma charakter neutralny z punktu widzenia światopoglądowego – zależy nam na wzmocnieniu relacji małżeńskich niezależnie od przekonań i wyznania uczestników.

Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich/o Gdańsk. Partnerem projektu jest Gdynia Rodzinna i Gdyńskie Centrum Kultury. Wydarzenie Wojny Domowe- Akademia Kłótni Małżeńskiej jest finansowany przez Fundusz Sprawiedliwości w ramach grantu pod nazwą „Małżeńska Akademia Rozwoju – profilaktyką przestępczości”

Zapraszamy na stronę internetową www.serwismalzenski.pl