SISU – Stories / Ideas / Stand Ups

KONFERENCJA

Latająca Szkoła zaprasza po raz trzeci na autorski event inspirowany luźno formatem TEDx. Ciekawe opowieści, świeże idee i śmichy-chichy. Po fińsku „sisu” to hart ducha, ale nazwa SISU pochodzi od Stories. Ideas. Stand Ups. Scena i ośmioro prelegentów na scenie. Będzie mowa o sprawach ważnych i mniej ważnych, w sposób, który otwiera nowe połączenia, przeciera ścieżki, buduje mosty. Opowieści popłyną z brzucha i będą pełne odwagi połączonej z polotem. Oczekujcie okazji do śmiechu, do głębszej refleksji i wielu poruszeń.

Tomasz Śliwiński – reżyser i scenarzysta. Jego krótkometrażowy film dokumentalny „Nasza klątwa” (2013) zdobył liczne nagrody na festiwalach filmowych na całym świecie oraz był nominowany do Oscara w 2015 roku.

Basia Piórkowska – pisarka, poetka, performerka, kierowniczka literacka Teatru Gdynia Główna. Od kilku lat prowadzi spacery zielarsko- i roślinno-literackie po Trójmieście.  

Jakub Noga i Paweł Żuczkiewicz z gdyńskiego wydawnictwa muzycznego S7 Records, które wyrosło na kanwie wieloletniej przyjaźni, a teraz produkuje płyty, „których trzeba posłuchać przed śmiercią”.

Gosia Zamorska – gdańska społeczniczka, animatorka i poetka, założycielka Gdańskiej Szkoły Haiku, zafascynowana tą japońską formą poetycką, jej haiku były publikowane w Przekroju, japońskim Asahi i amerykańskim Tinywords.

Asia Borowska „Pynci”, założycielka grupy „Babeczki z Trójmiasta, które chcą robić rzecz z innymi babeczkami” zrzeszającej prawie 40 tysięcy kobiet, które przez grupę umawiają się na różne aktywności.

Katarzyna Stolarczuk – edukatorka sportowa, która prowadzi zajęcia w ramach własnej marki Edusports Polska, marzy o doktoracie na AWFie, ale aktualnie za bardzo pochłaniają ją działania społeczne. Jedna z liderek pomocy Ukrainie w strefie granicznej. Raperka z umiłowaniem truschoolu jako formy prawdy o świecie.

Marta Smuk & Krzysztof Szmidt – założyciele Warsztatu Działań Scenicznych, ona aktorka, wokalistka, nauczycielka wokalu, żona, matka, Amazonka, on – emerytowany oficer Marynarki Wojennej, żołnierz misji pokojowych ONZ.

Bilety: 44 zł

Kontakt

Gdyńskie Centrum Kultury
ul. Jana z Kolna 25
81-354 Gdynia
NIP: 586-12-13-177
REGON: 000283156