Przystań Poetycka „Strych” – Dominika Kaszuba

LITERATURA

Gdyńskie Centrum Kultury i Przystań Poetycka „Strych” zapraszają na: „Małpki na Strychu” w programie:
▪ spotkanie z poetką Dominiką Kaszubą
▪ promocja nowego zbioru wierszy „małpki, małpki do domu”
▪ akcja „Dorzuć do pieca! – każdy z publiczności będzie mógł przedstawić wiersz lub fragment swojej twórczości

Dominika Kaszuba – ur. 1992. Poetka i inżynierka, gdynianka. Debiutowała zbiorem wierszy „domy pasywne” (Warszawa, 2014) nominowanym do nagrody głównej w konkursie im. Jacka Bierezina, wyróżnionym w konkursie na debiutancki tom wierszy „Złoty Środek Poezji” w Kutnie, nagrodzonym nagrodą „Mały Browar”. Wyróżniona w „Pracowni po debiucie” Biura Literackiego. Laureatka konkursów poetyckich, publikowała w czasopismach literackich. Kiedy nie pisze, rysuje kanały i rurki, jest sanitariatem. Wychowuje dwoje dzieci. Właśnie ukazała się jej najnowsza książka poetycka „małpki, małpki do domu” (Łódź, 2021).