Przystań Poetycka „Strych” – Stanisław Gostkowski

POEZJA

Gdyńskie Centrum Kultury, Kwartalnik Artystyczny „Bliza” i Przystań Poetycka „Strych” zapraszają na historyczne spotkanie poetyckie.

W programie:

– promocja książki KRÓL „betonów” (2020) – zbiór poezji, korespondencji poety STANISŁAWA GOSTKOWSKIEGO w opracowaniu Piotra Smolińskiego

– „WOLNOGDYNIANKA” – konkurs jednego wiersza poświęcony Gdyni lub ze słowem Gdynia w treści, zapraszamy chętnych do prezentacji 1 wiersza niepublikowanego, nienagradzanego. Przewidziano nagrody w charakterze rzeczowym.

Stanisław Gostkowski

ur. 1 VIII 1948 w Kościerzynie, zm. 28 X 2000 w Warszawie, poeta. Mieszkał w Gdańsku (Morena). Był jednym z najciekawszych poetów młodego pokolenia lat 70. XX wieku. Swoje pierwsze poważne kroki w literaturze stawiał pod kierunkiem Tymoteusza Karpowicza. Barwny życiorys Gostkowskiego, jego śmierć w Warszawskim Domu Literatury oraz ekspresyjne i jedyne w swoim rodzaju wiersze stały się częścią legendy, która w gdańskim środowisku twórczym jest żywa do dzisiaj.

Piotr Smoliński

ur. 1989 r., doktorant polonistyki Uniwersytetu Gdańskiego. Mieszka i tworzy w Kartuzach. Debiutował w 2006 r. na łamach Reflektora, czasopisma Centrum Kultury Kaszubski Dwór w Kartuzach. Pieśń Pogańska jest jego pierwszym tomem poetyckim. Założyciel Klubu Literatury i Sztuki im. Grażyny Pytki w Kartuzach. Nagrodzony nagrodą „Kartuska Skra” w kategorii kultura.

Kontakt

Gdyńskie Centrum Kultury
ul. Jana z Kolna 25
81-354 Gdynia
NIP: 586-12-13-177
REGON: 000283156