Mała Gdyńska Filharmonia w Porcie – poranki muzyczne dla rodzin

MUZYKA

Mała Gdyńska Filharmonia w Porcie – poranki muzyczne dla rodzin

21.04.2024 r., niedziela, godz. 11:00 | „Orkiestra akordeonowa na tysiąc guzików!”

Drogie dzieci, rodzice, dziadkowie zapraszamy na wyjątkowe muzyczne spotkanie z Orkiestrą Akordeonową Pulsanti, która działa od 2022r. i powstała dzięki inicjatywie studentów o wirtuozowskich umiejętnościach Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Orkiestrę wyróżnia nowatorskie podeście do samego instrumentu, jak i do muzyki, którą wykonuje. W swoim repertuarze sięga po utwory muzyki współczesnej, klasycznej oraz rozrywkowej. Orkiestra Akordeonowa Pulsanti wystąpiła dwukrotnie w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, w Radiu Gdańsk, w Stoczni podczas koncertu z cyklu „Stocznia Klasyczna”, Gdański zespół został laureatem pierwszej nagrody podczas XXVI edycji Mławskiego Festiwalu Muzyki Akordeonowej. Poza działalnością koncertową, chętnie bierze udział w wydarzeniach o charakterze edukacyjnym, dzieląc się swoją pasją do muzyki z publicznością w każdym wieku.

Występują;
Gdańska Orkiestra Akordeonowa Pulsanti
Dyrygent: Piotr Mitelski

19.05.2024 r. godz. 11.00 | „W magicznym świecie rytmiki”

Drogie dzieci, szanowni rodzice, dziadkowie. Być może zastanawiacie się czym tak naprawdę jest rytmika? W przedszkolu i szkole często napotykacie się na przedmiot o takiej nazwie. Podczas majowego poranka muzycznego będziecie mieli okazję się przekonać, że rytmika to magiczna i zaczarowana kraina w której można zobaczyć muzykę. Czeka was prawdziwy teatr ruchu i tańca. Przekonacie się, że interpretacje ruchowe muzyki stanowią artystyczną odsłonę rytmiki. A ich istotą jest, aby ciało ludzkie jako instrument pokazało wszystkie elementy dzieła muzycznego. Muzyka jest tu źródłem inspiracji i napędem do wszelkiego działania, w którym chodzi o to, aby uchwycić czasoprzestrzeń i dźwięk w wizualnym kształcie. Czekamy na Was dzieci w maju.

Występują:
Studentki Wydziału IV – Rytmiki Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki oraz uczniowie Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gdyni.

Karolina Klawitter – koncepcja i prowadzenie.

Kontakt

Gdyńskie Centrum Kultury
ul. Jana z Kolna 25
81-354 Gdynia
NIP: 586-12-13-177
REGON: 000283156