Martyna Jakubowicz na Ladies’ Jazz Festival 2024! Gościnnie Wojtek Waglewski.

MUZYKA | Ladies’ Jazz Festival 2024

Martyna Jakubowicz koncertami w Gdyni z gościnnym udziałem Wojciecha
Waglewskiego uświetni dwudziestolecie Ladies’ Jazz Festival.

Jeśli ktoś nie słyszał W domach z betonu…, Kołysz mnie, Wielkiej fali, Kiedy będę starą kobietą, to po prostu oznacza, że wychowywał się w naszym kraju bez dostępu do radia i możliwości chodzenia na prywatki. Artystka występowała w klubach i na największych polskich scenach (np. Przystanek Woodstock, Rawa Blues…) śpiewała z gitarzystą, swoimi zespołami, ale i z Dżemem, Kasą Chorych, Krzakiem, Skubikowskim, Hołdysem, Skibińskim, Piotrowskim, Waglewskim i to on będzie towarzyszył gwieździe na Ladies’ Jazzowych koncertach w Konsulacie Kultury w Gdyni.

Dyskografia Martyny Jakubowicz to 16 płyt własnych plus występy gościnne choćby na I Ching, Tribute to Eric Clapton, Plateau – Projekt Grechuta, Listy do R. Dżemu. Można ją usłyszeć również na kilku płytach kompilacyjnych. Otrzymała nagrodę Mateusza oraz dwie statuetki Fryderyka, w tym Złotego Fryderyka, którym obdarowano gwiazdę w 2024 roku. Od zawsze jest wielką fanką Boba Dylana. W 2023 wydała książkę Trudna sztuka latania.

Martyna Jakubowicz wystąpi w Gdyni z towarzyszeniem Wojciecha Waglewskiego w sali Konsulatu Kultury 22 i 23 lipca 2024 r. o godzinie 20:00.

Miłośników talentu gwiazdy uprzedzamy, że recital Martyny Jakubowicz ma charakter wyjątkowy, kameralny, podkreślający talent artystki do tworzenia nastroju, a Konsulat Kultury pomieści niespełna 160 szczęśliwców, którzy będą mogli rozkoszować się jej bluesowo-rockowo-folkowymi balladami i niepowtarzalnym głosem.

Kontakt

Gdyńskie Centrum Kultury
ul. Jana z Kolna 25
81-354 Gdynia
NIP: 586-12-13-177
REGON: 000283156