„Niezłe ziółko” – warsztaty | VI Gdyński Festiwal Literatury Dziecięcej ,,Koci Łapci”

FESTIWAL

Gdynia Rodzinna i Fundacja Vademecum zapraszają na VI Gdyński Festiwal Literatury Dziecięcej „Koci Łapci”, który odbędzie się 14-15 października.

„Niezłe ziółko” – warsztaty
Wspólnie z Bogną Pniewską autorką książeczki „Trawnik, czyli zielnik na dzielni” wykonamy kolaż botaniczny z mniszkiem lekarskim.
Warsztaty dla dzieci od 7 lat, obowiązują zapisy: https://app.evenea.pl/event/ziolakonsulat

Główną ideą wydarzenia jest promowanie nawyku czytania od najmłodszych lat. Pragniemy także zwrócić uwagę na fakt, że odkrywanie świata książek to doskonały pomysł na chwile wspólnej zabawy, nauki i rozmowy z bliskimi.

W tym roku podróżujemy po świecie żywiołów i poznajemy oblicza naszej planety. Rozmawiamy o uważnej obecności człowieka w krainie przyrody. Ponadto – dzięki sobotniej wycieczce po zaprzyjaźnionych gdyńskich księgarniach, chcemy zachęcić uczestników do zdobycia najpiękniejszych zbiorów książek na długie jesienno-zimowe wieczory.

W pierwszym dniu festiwalu w księgarniach odbędzie się część z zaplanowanych przez nas warsztatów. Z najmłodszymi spotkamy się w księgarniach Róża Wiatrów i w Cafe Księgarnia Vademecum,  a z odrobinę starszymi – w Koga i PolAnglo oraz w kawiarni Cafe Kultura w Konsulacie Kultury.

W kolejnym dniu odbędą się: spotkania autorskie, premiera nowej książeczki gdynieczki, warsztaty w towarzystwie dinozaurów i poszukiwanie miejskich ziół.

Festiwal jest współfinansowany z programu własnego Instytutu Książki „Certyfikat dla małych księgarni”.