Dobry Ruch – zajęcia oparte o elementy Terapii Tańcem i Ruchem

TANIEC | 18+

Na przestrzeni dziejów, muzyka i taniec były wykorzystywane jako narzędzia służące uzdrawianiu, forma komunikacji i rozrywki oraz sposób budowania więzi i wyrażania emocji. Praktyki ruchowe od dawna są zalecane jako pomoc w radzeniu sobie z wyzwaniami psychologicznymi. Poruszanie się w społecznościach – taniec, bębnienie, czy też działania wiążące grupę, obejmujące ruch w kolektywie – to praktyki, które promują ekspresję, połączenie, uwolnienie i często przetwarzanie. Taniec zwiększa liczbę połączeń mózgowych, poprawiając działanie pamięci roboczej, zmniejszając stres i zwiększając poziom serotoniny. Każde ciało jest nosicielem wielu historii: historii naszych emocji, historii naszych obecnych i przeszłych związków, mądrości i sekretów naszych przodków, mitów naszej kultury. Te historie leżą cicho w naszych kościach, mięśniach i skórze, ignorowane lub niezrozumiałe dla naszych umysłów, a jednak domagają się, by je usłyszeć i zinterpretować.

Moim marzeniem jest, aby Bodymental stało się przestrzenią, w której te historie zyskają głos poprzez taniec i ruch. Podczas zajęć będziemy wykorzystywać ekspresję, rytm, odzwierciedlanie, techniki relaksacyjne i wyobrażeniowe oraz wiele innych czynników pozwalających na powrót do ciała i odczytanie jego sygnałów. Zajęcia nie będą polegać na odtwarzaniu choreografii i uczeniu się sekwencji ruchowych. Nasza wspólna praca nie będzie miała na celu uzyskania efektów estetycznych, ani też żadnego rodzaju występu.

Nie musisz posiadać umiejętności tanecznych, aby uczestniczyć lub skorzystać z zajęć. Jedyne wymagania to bicie serca, oddech i chęć odkrywania siebie.

O MNIE: 
Jestem absolwentką Psychologii na Uniwersytecie SWPS. Uczestniczyłam w szeregu warsztatów z zakresu prowadzenia zajęć opartych o elementy Terapii Tańcem i Ruchem, a obecnie odbywam roczny kurs Trenerki języka ruchu i świadomej pracy z ciałem.
Od 12 lat tańczę Flamenco. Taniec daje mi możliwość wyrażania emocji i ekspresji. Ruch daje mi poczucie wolności, zdrowie, siłę, energię i dobry nastrój. Wierzę, że ze swoim ciałem trzeba ściśle współpracować. Ciało mówi mi, kiedy powinnam przystopować, kiedy przyspieszyć, co naprawić, a co pozostawić takim, jakim jest. I pamięta wszystko.
Obecnie łączę swoje doświadczenia z zakresu psychologii i tańca, realizując warsztaty wykorzystujące elementy Języka Ruchu Laban/Bartenieff (LBMS) oraz Terapii Tańcem i Ruchem (DMT).

MIEJSCE I CZAS: 
Konsulat Kultury (ul. Jana z Kolna 25)
wtorki godz. 11:00 – 12:15
środy godz. 20:00 – 21:00

KOSZT:
Cena zajęć w karnecie 1x w tygodniu: 30 pln
Cena zajęć w karnecie 2x w tygodniu: 20 pln

Cena karnetu miesięcznego zmienia się w zależności od liczby dni zajęć w miesiącu. W przypadku planowanej nieobecności prowadzącej, cena karnetu miesięcznego jest adekwatnie obniżana.

Pojedyncze zajęcia 1h: 30 PLN-> Cena karnetu dotyczy płatności maksymalnie do 7 dnia każdego miesiąca. Po tej dacie cena każdego karnetu jest o 10 PLN wyższa.
-> Liczba miejsc na zajęciach jest ograniczona.
-> Pierwszeństwo mają osoby, które wykupiły cały karnet.
-> W przypadku odwołania zajęć przez prowadzącą, dokonywany jest zwrot kwoty za pojedyczne zajęcia w karnecie (20 lub 15 pln, w zależności od karnetu 1 lub 2-dniowego).
-> W przypadku nieobecności uczestniczki/uczestnika, istnieje możliwość odrobienia zajęć w ciągu 2 tygodni, w Pena Flamenca AndaLu w Gdańsku, w czwartki o godz. 20:00 https://fb.me/e/2N3Dpwu9c____PŁATNOŚCI: 
Bodymental Magdalena Sadowska, mbank 50 1140 2004 0000 3702 8266 2940, tytułem: “Imię i nazwisko, Dobry Ruch Konsulat wtorki/środy”.

ZAPISY:
przez formularz: 
https://forms.gle/rtu5QPGkorohKyJH6
Liczba miejsc na sali jest ograniczona. Decyduje kolejność zapisów i wpłat.

KONTAKT: 
Magda Sadowska 
(+48) 882 111 997
magda.bodymental@gmail.com


Kontakt

Gdyńskie Centrum Kultury
ul. Jana z Kolna 25
81-354 Gdynia
NIP: 586-12-13-177
REGON: 000283156