Dobry Ruch – zajęcia oparte o elementy Terapii Tańcem i Ruchem

TANIEC | 18+

Na przestrzeni dziejów, muzyka i taniec były wykorzystywane jako narzędzia służące uzdrawianiu, forma komunikacji i rozrywki oraz sposób budowania więzi i wyrażania emocji. Praktyki ruchowe od dawna są zalecane jako pomoc w radzeniu sobie z wyzwaniami psychologicznymi. Poruszanie się w społecznościach – taniec, bębnienie, czy też działania wiążące grupę, obejmujące ruch w kolektywie – to praktyki, które promują ekspresję, połączenie, uwolnienie i często przetwarzanie. Taniec zwiększa liczbę połączeń mózgowych, poprawiając działanie pamięci roboczej, zmniejszając stres i zwiększając poziom serotoniny. Każde ciało jest nosicielem wielu historii: historii naszych emocji, historii naszych obecnych i przeszłych związków, mądrości i sekretów naszych przodków, mitów naszej kultury. Te historie leżą cicho w naszych kościach, mięśniach i skórze, ignorowane lub niezrozumiałe dla naszych umysłów, a jednak domagają się, by je usłyszeć i zinterpretować.

Nie musisz posiadać umiejętności tanecznych, aby uczestniczyć lub skorzystać z zajęć. Jedyne wymagania to bicie serca, oddech i chęć odkrywania siebie.

Pierwszy cykl będzie trwał od 21.09 do 26.10.

O MNIE: 
Jestem absolwentką Psychologii na Uniwersytecie SWPS. Uczestniczyłam w szeregu warsztatów z zakresu prowadzenia zajęć opartych o elementy Terapii Tańcem i Ruchem, a obecnie odbywam roczny kurs Trenerki języka ruchu i świadomej pracy z ciałem.

Od 12 lat tańczę Flamenco. Taniec daje mi możliwość wyrażania emocji i ekspresji. Ruch daje mi poczucie wolności, zdrowie, siłę, energię i dobry nastrój. Wierzę, że ze swoim ciałem trzeba ściśle współpracować. Ciało mówi mi, kiedy powinnam przystopować, kiedy przyspieszyć, co naprawić, a co pozostawić takim, jakim jest. I pamięta wszystko.
Obecnie łączę swoje doświadczenia z zakresu psychologii i tańca, realizując warsztaty wykorzystujące elementy Języka Ruchu Laban/Bartenieff (LBMS) oraz Terapii Tańcem i Ruchem (DMT).

MIEJSCE I CZAS: 
Konsulat Kultury (ul. Jana z Kolna 25)
czwartki, godz. 20:00 – 21:00

KOSZT:
Cena 6 zajęć (raz w tygodniu): 210 zł.

Liczba miejsc na sali jest ograniczona. Decyduje kolejność zapisów i wpłat.

KONTAKT: 
Magda Sadowska 
+48 795 109 070
magda.bodymental@gmail.com

Kontakt

Gdyńskie Centrum Kultury
ul. Jana z Kolna 25
81-354 Gdynia
NIP: 586-12-13-177
REGON: 000283156