Akademia Dobrych Relacji: Wiem i działam!

WYKŁAD | 18+

Zapraszamy na cykl V wykładów: Wiem i działam! Poczucie autorstwa życia jest kluczowe dla komfortu i satysfakcji z naszego tu i teraz. Niestety nie jest to sprawa oczywista. Wiele osób uważa, że kierunek ich życiu nadają przede wszystkim okoliczności oraz inni ludzie. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

Poprzedni cykl wykładów miał za zadanie przekonać słuchaczy, że uznanie odpowiedzialności za swoje życie jest konieczne, aby odczuwać z niego satysfakcję.  Zamierzenie się powiodło. I co dalej? Jak przejść od „wiem”, do „działam”?

Gdy już przyjęliśmy swoją sprawczość, gdy zidentyfikowaliśmy obszary, które przeszkadzają w rozwoju i zapragnęliśmy je uporządkować, wówczas stajemy przed nowymi wyzwaniami: jak to zrobić? Jak zrealizować zamierzenia, skoro na wszystko brakuje nam czasu? Jak wytrwać w postanowieniach przy naporze spraw i zobowiązań? Jak odkrywać sens swojego życia i dojrzewać zamiast się starzeć?

Na te i inne pytania odpowiemy sobie podczas tegorocznych spotkań Akademii Dobrych Relacji, których hasło przewodnie brzmi: Wiem i działam!

Tematy wykładów od stycznia do czerwca 2024:

  • 25.01.2024 Jak odzyskać swój czas?                               
  • 29.02.2024  Jak działać skutecznie?                                
  • 21.03.2024  Silna wola i wytrwałość                               
  • 25.04.2024  Pewność siebie a poczucie własnej wartości                         
  • 23.05.2024  Mit wiecznej młodości
  • 27.06.2024  Sztuka dobrego wyboru                              

Więcej o całym projekcie:

Ludzie pragną szczęśliwego życia i akceptacji. Pragną sensu i zadowolenia ze swoich działań. To się nie zmieniło. Zmienił się natomiast świat, który nas otacza. Pośpiech, natłok bodźców, technologizacja życia wpłynęły potężnie na środowiska rodzinne, które nie zawsze są w stanie wyposażyć w kluczowe umiejętności. Akademia Dobrych Relacji stara się podejmować to ważne zadanie. Wykłady w ramach Akademii są okazją do poszerzenia grona osób, które świadomie przeżywając życie, będą ambasadorami dobrych relacji w swoich środowiskach.

Charakter wykładów

Prelekcje nie wymagają od uczestników wiedzy psychologicznej. Treści są przystępne i uniwersalne, będą więc użyteczne dla każdej grupy wiekowej osób dorosłych oraz młodzieży starszej. Przedstawiane zagadnienia są ilustrowane przez praktyczne przykłady „z życia wzięte”, a drobna domieszka humoru ułatwia przyjmowanie nowej wiedzy.

Każdy pojedynczy wykład można traktować jako odrębne wydarzenie, choć niewątpliwie udział w całym cyklu zapewni szersze rozumienie omawianego tematu.

Autorka i prelegentka

Ewa Kuczkowska doradca psychologiczny. Interesuje ją szczególnie psychologia relacji oraz problem niechcianej samotności. Wykłady Akademii prowadzi od 2018 roku. Przez 11 lat przygotowywała też comiesięczne pogadanki dla singli. W 2016 roku była nominowana do tytułu Mistrza Mowy Polskiej.

Kontakt

Gdyńskie Centrum Kultury
ul. Jana z Kolna 25
81-354 Gdynia
NIP: 586-12-13-177
REGON: 000283156