Wieczory ateńskie

Teatr

Komedia o trzypokoleniowej rodzinie i jej codziennych problemach.

Natasza, młoda zdolna pianistka, przygotowuje się do wielkiego konkursu. Rodzice chcą, by wszystko poświęciła karierze, więc stanowczo sprzeciwiają się jej związkowi ze starszym od niej kompozytorem. Sprawa komplikuje się, gdy okazuje się, że rodzina się wkrótce powiększy. A dodatkowo w odwiedziny przyjeżdża babcia Nataszy, nestorka rodu, która odkrywa przed rodziną swoją burzliwą przeszłość i… nietypowy plan na przyszłość.

„Wieczory ateńskie” Piotra Gładilina to komedia, w której spotykamy trzypokoleniową moskiewską rodzinę. Poważne problemy ukazane są z przymrużeniem oka, a wszystko z niezwykle bogatą kulturą rosyjską w tle.

Spektakl dyplomowy Wydziału Reżyserii Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie.

Produkcja spektaklu współfinansowana przez Wydział Reżyserii Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

AKTORZY
Recenzje
To była chwila słonecznego uśmiechu. Lubię sztuki dobrze napisane i zagrane, a takie są „Wieczory ateńskie” – Dziennik Bałtycki
„Wieczory ateńskie” są pogodną, zgrabną komedią, podszytą lękiem o dorastającą córkę i kłopotami rodzinnymi, w mniejszym lub większym stopniu dotykającym każdą wielopokoleniową rodzinę. W końcu żarty z teściowych nie wzięły się z niczego, tak samo jak zaborczość rodziców i próby spełnienia własnych aspiracji za pomocą swoich dzieci. Reżyser wszystko to właściwie poukładał, przygotowując sprawnie zrealizowane, zabawne przedstawienie – Trojmiasto.pl
Fotorelacja z premiery

Kontakt

Gdyńskie Centrum Kultury
ul. Jana z Kolna 25
81-354 Gdynia
NIP: 586-12-13-177
REGON: 000283156