Ożenek

TEATR

Klasyka światowej komedii powraca na deski trójmiejskiego teatru. Nikołaj Gogol buduje absurdalny komizm dialogów, zagląda wewnątrz człowieka i wyśmiewa jego próżność, obawy i… głupotę. – Ten tekst jest wciąż niezwykle aktualny, pełen barwnych postaci. Dla bohaterów ważniejsze jest mieć, a nie być – mówi reżyser Piotr Jankowski.

„Ożenek” Nikołaja Gogola to komedia w najczystszym znaczeniu! Tekst napisany w 1836 roku, w nowym tłumaczeniu Agnieszki Lubomiry Piotrowskiej, w połączeniu z pasją aktorów staje się energetycznym wulkanem. – W spektaklu zagra ośmiu studentów i jedna absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku – dodaje Jankowski, który również pojawi się na scenie jako aktor.

W spektaklu wykorzystywane są fragmenty „Requiem” Wolfganga Amadeusza Mozarta.


2020 – Nagroda Prezydenta Gdyni z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru dla Piotra Jankowskiego za reżyserię spektaklu „Ożenek”.

2020 – Nagroda Prezydenta Gdyni z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru dla Adrianny Dorociak za debiut aktorski w spektaklu „Ożenek” oraz „Lekko nie będzie” w reż. Tomasza Sapryka.


WIDEO GDYNIA.PL
Aktorzy

Kontakt

Gdyńskie Centrum Kultury
ul. Jana z Kolna 25
81-354 Gdynia
NIP: 586-12-13-177
REGON: 000283156