Marysia ma Rysia

TEATR

Każdy ma jakieś oczekiwania względem życia. Może nie każdy, ale… prawie każdy. Bo, od życia powinno się oczekiwać – a jakże! Przecież, jedynie marzenia wymarzone mają szansę się spełnić, prawda?

Marzenia ma również Marysia, tytułowa bohaterka muzycznego przedstawienia dla całych rodzin (już dla dzieci od 3 roku życia). Zapragnęła wyjątkowo mocno, aby w dniu swoich urodzin dostać od kochanych rodziców rybkę. Taką w akwarium. Ale, nie byle jaką – złotą rybkę. Czasami jednak trudno spełnić marzenia. Rodzice zamiast upragnionej rybki podarowali Marysi… glonojada.

Glonojad, o szlachetnym imieniu Ryszard, jest równie rozczarowany faktem, że został Marysi sprezentowany, jak ona tym, że otrzymała go w prezencie. Nawet to, że Rysio potrafi w niewytłumaczalny sposób teleportować Marysię w podwodną, kolorową toń swojego akwarium tego nie zmienia.

Czy Marysia spełni wreszcie swoje marzenie i zostanie właścicielką rybki, ale złotej? Czy Rysiowi uda się wrócić do sklepu akwarystycznego? Czy rezolutna, choć uparta dziewczynka i sprytna, choć uszczypliwa rybka pomogą sobie nawzajem? Czy wreszcie zrozumieją, że to czego pragną nie jest tym, czego potrzebują?

„Marysia ma Rysia” to spektakl o tym, że prawdziwą przyjaźń można odnaleźć w najmniej spodziewanym dla siebie miejscu i momencie. To także opowieść o radości i spokoju, jakiego dzięki wsparciu przyjaciela można doświadczyć. I o tym, że nie warto żywić urazy i pielęgnować żalu.

Podczas przedstawienia można usłyszeć śpiewane na żywo, oryginalne piosenki napisane specjalnie na potrzeby spektaklu, jak również popularne przeboje dla najmłodszych. Te ostatnie to znane wszystkim (a na pewno, prawie wszystkim) przedszkolakom, choć wykonane w nowych aranżacjach, szlagiery, jak ponadczasowy „Jestem sobie przedszkolaczek”, nieśmiertelny „Stary niedźwiedź mocno śpi”, czy chwytający w żelazny uścisk i ściskający bezlitośnie serce „Jesteśmy jagódki”.

2020 – Nagroda Prezydenta Gdyni z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru dla Agnieszki Płoszajskiej za reżyserię spektaklu „Marysia ma Rysia”.


OBSADA
RECENZJE I DONIESIENIA MEDIALNE

Posłuchaj w teatrze opowieści o prawdziwej przyjaźni

– Dziennik Bałtycki

To prawdziwa sceniczna perełka, oparta na prostym, przewrotnym pomyśle i bardzo dobrym wykonaniu, przez co starsi i młodsi widzowie bajki bawią się świetnie

– Trojmiasto.pl

„Marysia ma Rysia” w Gdyńskim Centrum Kultury to wspaniałe, muzyczne przedstawienie dla całej rodziny

– Familytime.pl

Czy dziewczynka może zaprzyjaźnić się z… glonojadem i przeżyć z nim przygodę życia? Odpowiedź na to pytanie najmłodsi poznają dzięki spektaklowi „Marysia ma Rysia” – nowej propozycji Gdyńskiego Centrum Kultury

– Gdynia.pl

Śmieszna, mądra i bardzo solidna produkcja dla przedszkolaków i wczesnoszkolaków

– Szymon Jachimek

Żeby wiedzieć, czego się chce

– Co jest grane

To spektakl o prawdziwej przyjaźni

– Dziennik Bałtycki

– Podchodzimy do widza w każdym wieku bardzo poważnie. Staramy się atrakcyjnymi środkami opowiadać historie i tworzyć bohaterów, z którymi dziecko może się identyfikować – mówi Agnieszka Płoszajska

– Dziennik Bałtycki
ZDJĘCIA

Kontakt

Gdyńskie Centrum Kultury
ul. Jana z Kolna 25
81-354 Gdynia
NIP: 586-12-13-177
REGON: 000283156