Mamy problem. Monodram macierzyński

Teatr

Kiedy w domu pojawia się noworodek, wszyscy są szczęśliwi.

Niemowlę leży w białym kaftaniku, radośnie kwili i macha rączką do przytulonych do siebie rodziców. Tak to przynajmniej wygląda w reklamach.

Rzeczywistość jednak okazuje się diametralnie inna. Chwilę po radosnym kwileniu niemowlę wpada w rozpacz. Niewyspana mama złości się na zapracowanego tatę. Tata ma pretensje, że nagle został odsunięty na dalszy plan. A dziecko ma kolkę, więc budzi się z rykiem co dwie godziny. Ale potem się uśmiecha…

Właśnie o pierwszych miesiącach macierzyństwa i związanym z nim emocjonalnym rollercoasterze opowiada ten spektakl. Jest śmieszny, straszny i wzruszający – tak jak to w prawdziwym życiu bywa. W rolę matki wcieli się Magdalena Bochan-Jachimek, aktorka i reżyserka, związana z Centrum Kultury w Gdyni i Teatrem na Plaży, prywatnie mama dwójki kilkuletnich dzieci. Scenariusz napisał jej mąż, trójmiejski satyryk i dramaturg, Szymon Jachimek. Spektakl wyreżyserował Jakub Ehrlich, aktor Teatru Miniatura, od niedawna również poznający świat smoczków i zabawek edukacyjnych.

Jeśli masz dziecko, planujesz mieć dziecko, byłaś lub byłeś dzieckiem – warto ten spektakl zobaczyć!

UWAGA – po spektaklu 8 marca odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach nowego cyklu „Kobiecość = seksualność”.

„Kobiecość = seksualność” – 8 marca, godz. 20, kawiarnia, wstęp wolny

Jeszcze do końca XIX kobiety odczuwające rozkosz były traktowane jako smutne przypadki na skraju obłędu. Dopiero Freud wyzwolił kobiety dając im prawo do seksualnej satysfakcji. Jaki był odbiór kobiecej seksualności kiedyś a jaki jest dzisiaj w świetle najnowszej wiedzy?

Serdecznie zapraszamy na spotkanie i dyskusje z okazji Dnia Kobiet zarówno Panie jak i Panów.

Spotkanie poprowadzi mgr Anna Maria Podsiadły -psycholog, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, terapeutka, członek Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (PSTTSR), edukatorka w zakresie seksualności. Obecnie kształcąca się jako seksuolog kliniczny w Uniwersytecie SWPS.

Kontakt

Gdyńskie Centrum Kultury
ul. Jana z Kolna 25
81-354 Gdynia
NIP: 586-12-13-177
REGON: 000283156