Śpiąca Królewna

TEATR

Czy wiecie co stało się przed stu laty?

Piękna Królewna została podstępnie zwabiona przez bezwzględny Los na wieże posępnego zamczyska. Tam spełniła się stara przepowiednia dana na chrzcie przez niezaproszoną wróżkę. Królewna skaleczyła się ostrym wrzecionem i zapadła w głęboki, bezkresny sen. Wraz z nią zasnęło całe królestwo.

Dzisiaj mija dokładnie sto lat, od chwili, w której życie całego królestwa stanęło w miejscu. Czy w naszych czasach znajdzie się kochający książę, który będzie w stanie przebudzić ją z tak długiego snu? Czy Królewna go pokocha? Czy baśń doczeka się szczęśliwego zakończenia? Tego wszystkiego dowiecie się z najnowszego spektaklu Sceny 138. A żeby młodym widzom było raźniej, przewodnikiem po niezwykłym, pełnym barw i tańca świecie baśni, będzie wesoły pomocnik królewskiego błazna – Frankie – rymujący gaduła, którego nie sposób nie polubić.


Nagroda publiczności na VIII Studenckim Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym „Theatrum Orbis Terrarum” 2015 w Olsztynie

„Śpiąca Królewna” Sceny 138 w reż. Tomasza Podsiadłego zdobyła I nagrodę na 11. Ogólnopolskim Konkursie Teatrów Amatorskich Melpomena 2014 w Środzie Wielkopolskiej. Jury w składzie Małgorzata Łodej-Stachowiak (przewodnicząca), Katarzyna Pawłowska i Piotr Dobrowolski, przyznało również wyróżnienie za reżyserię, a piątkowy pokaz spektaklu podsumowało słowami – W końcu Środa ożyła w piątek.

I miejsce na 11. Ogólnopolskim Konkursie Teatrów Amatorskich Melpomena 2014

Wyróżnienie za reżyserię na 11. Ogólnopolskim Konkursie Teatrów Amatorskich Melpomena 2014

RECENZJE I DONIESIENIA MEDIALNE

„Śpiąca Królewna” to lekki i przyjemny spektakl, w którym dużo się dzieje. Są tu i dynamiczna muzyka i efektowne układy choreograficzne

– Gazeta Wyborcza

Gołym okiem było widać, że aktorzy-amatorzy czują się pewnie i dobrze, stanowiąc zgrany zespół

– Gazeta Świętojańska

„Śpiąca Królewna” jest dynamiczna i żywiołowa. Z rozmysłem wykorzystano przygotowaną scenografię Magdaleny Kurek, opartą na wyobraźni i czytelnych symbolach. To interesująca propozycja dla dzieci w wieku szkolno-gimnazjalnym, które – podobnie jak starsi widzowie – powinni się na nim dobrze bawić

– Trojmiasto.pl

Kontakt

Gdyńskie Centrum Kultury
ul. Jana z Kolna 25
81-354 Gdynia
NIP: 586-12-13-177
REGON: 000283156