Prelekcje o historii Gdyni i spacery z Radą Dzielnicy Śródmieście

HISTORIA

Poznaj Gdynię na nowo

Rada Dzielnicy Śródmieście i Konsulat Kultury w Gdyni zapraszają na cykl spacerów i prelekcji po Gdyni. Od września do grudnia mieszkańcy i miłośnicy naszego miasta będą mieli okazję do wysłuchania i poznania ciekawych historii, a także odwiedzenia nietuzinkowych zakątków naszego miasta. Wydarzenia poprowadzą znani gdyńscy przewodnicy, pasjonaci i badacze historii naszego miasta, wstęp  bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców i miłośników Gdyni na cykl interesującyh prelekcji i spacerów, poznacie nieznane historie i odwiedzicie wyjątkowe miejsca na mapie miasta z morza i marzeń. Wydarzenia poprowadzą znani gdyńscy przewodnicy, pasjonaci i badacze historii naszego miasta – mówi Beata Nawrocka, dyrektorka Konsulatu Kultury w Gdyni.

Spacery odbywać się będą w niedziele o godz. 12:00., start spod Konsulatu Kultury, a prelekcje o godz. 17:00, w Konsulacie Kultury wg następującego harmonogramu:

Jako Rada Dzielnicy co roku współtworzymy i finansujemy projekty związane z poznaniem historii i zakątków dzielnicy Śródmieście i nie tylko. Chcemy aby mieszkańcy oraz sympatycy Gdyni mieli okazję do odkrycia Gdyni z różnej perspektywy. Mamy nadzieję, że poprzez wykłady i wędrówki szlakami miasta uczestnicy wydarzeń zainteresują się Śródmieściem na nowo – mówi Jędrzej Szerle, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Śródmieście.

Wydarzenia poprowadzą znani i lubiani przewodnicy i pasjonaci Gdyni: Tomasz Rembalski, Michał Miegoń, Robert Chrzanowski, Krystian Mielczarski i Ewelina Marciniak.

Kontakt

Gdyńskie Centrum Kultury
ul. Jana z Kolna 25
81-354 Gdynia
NIP: 586-12-13-177
REGON: 000283156