Podwórko. art | bajkowa niedziela

KINO | DLA DZIECI

W imieniu Przestrzeni Rozrywkowej Podwórko.art zapraszamy na Mąłą Żyrafę – rodzinne pokazy filmowe

26.06, niedziela, godz. 12:00 i 14:00, oraz 16:00 – pokaz dla dzieci ukraińskich

Mała Żyrafa | Дитяча казка українською мовою

Дитяча казка українською мовою. 26 червня о 16:00адреса
Klub Ucho
św. Piotra 2, GdyniaБезкоштовний вхід

Mała Żyrafa – jedna z cieszących się dużą popularnością inicjatyw Klubu Filmowego przeznaczonych dla najmłodszych, powraca już 26 czerwca (niedziela)! Tego dnia zapraszamy do Klubu Ucho (św. Piotra 2, Gdynia) na pokazy filmów „Pettson i Findus – Mały kłopot, wielka przyjaźń” i „Pettson i Findus – wielka wyprowadzka”. 

PROGRAM:
12:00 | Pettson i Findus – Mały kłopot, wielka przyjaźń
14:00 | Pettson i Findus – wielka wyprowadzka

Pettson i Findus – Mały kłopot, wielka przyjaźń, reż. Ali Samadi Ahadi, Niemcy, 2014, 89 min., grupa wiekowa: 4+, film z polskim lektorem 

Pettson i Findus powracają… do swoich początków! Czy gadający kot w zielonych ogrodniczkach może zostać przyjacielem człowieka? Jak to wszystko się zaczęło? Rozbrykany Findus trafia pod opiekę cichego Pettsona i wywraca jego spokojne życie do góry nogami. Sympatyczny Pettson mieszka w drewnianym domku na skandynawskiej prowincji. Nieco samotne dni wypełniają mu codziennie zajęcia: łowienie ryb, opieka nad zwierzętami i dbanie o swój dom. Jednak jego monotonne życie wkrótce się odmieni. Pod jego dach trafia niesforny Findus – pełen energii gadający kot w zielonych ogrodniczkach! Krnąbrny kocur przewraca życie Pettsona do góry nogami, a jego codzienność wypełnia się gwarem, śmiechem i przygodami. Szaleństwa Findusa to niemałe wyzwanie dla spokojnego Pettsona. Nagła zmiana i wybryki kota wystawiają ich przyjaźń na próbę. Czy tak różne charaktery się dogadają? Bohaterowie przygód znanych i uwielbianych książek Svena Nordqvista ponownie na ekranach! 

Pettson i Findus – wielka wyprowadzka, reż. Ali Samadi Ahadi, Niemcy, 2018, 81 min.; grupa wiekowa: 4+, film z polskim dubbingiem

Kolejne przygody Pettsona i jego kota Findusa. Czy tym razem uda się wyjść obronną ręką z trudnej sytuacji? Żywiołowy Findus nie może nacieszyć się swoim nowym materacem, skacze po nim i skacze, co irytuje starszego, zmęczonego Pettsona. Idealnym rozwiązaniem wydaje się przeprowadzka do wybudowanego specjalnie przez Pettsona domku zabaw, znajdującego się w pobliżu ich aktualnego miejsca zamieszkania. Ale chodzący swoimi ścieżkami Findus wyobraża sobie swoją przeprowadzkę inaczej niż jego przyjaciel. Czy uda im się znaleźć kompromisowe rozwiązanie? Jak potoczą się losy tej dwójki lubianych przez dzieci bohaterów? 

Bilety: 10 zł – dorośli, dzieci – wstęp wolny

Bilety dostępne w sieci Interticket

Zapraszamy w imieniu organizatorów!

Kontakt

Gdyńskie Centrum Kultury
ul. Jana z Kolna 25
81-354 Gdynia
NIP: 586-12-13-177
REGON: 000283156