Spektakl w ramach Festiwalu Pociąg do miasta

TEATR | FESTIWAL

W dwa sierpniowe dni pokażemy na naszym patio spektakl Ewy Galicy, Romka Zańki i Pawła Niczewskiego pt. „A ja żyję bardzo”, który odbędzie się w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego „Pociąg do Miasta 2022 – Stacja Sanatorium”

„A ja żyję bardzo” to teatralne spotkanie, które wokół twórczości i postaci Piotra Gęglawego (autora licznych tekstów i rysunków zebranych m.in. w tomiku „Gołe Baby”) zbudowali Romek Zańko (założyciel Fundacji pod Sukniami, wieloletni promotor polskich twórców art brut, sztuki naiwnej, osobnej) i Paweł Niczewski (aktor Teatru Współczesnego), przy reżyserskiej pomocy Ewy Galicy.

Aktor Profesjonalny i Aktor Nieprofesjonalny spotykają się na scenie, by ożywić postaci i historie opisane w wierszach. Poznamy Pingwiny, które uczą fruwać Anioły; razem z Ziemniakiem zakochamy się w Grubej Cebuli, a z Wilkiem Adamem, który bał się bać wybierzemy się na wycieczkę do sklepu zoologicznego. Uzupełnieniem poetyckich wizji są także sceny, które ukazują proces powstawania spektaklu. Co wyniknie ze zderzenia tak różnych światów i wrażliwości? Czy teatr ma moc wskrzeszania tych, którzy odchodzą z naszego życia?

Gramy: 8 i 9 sierpnia, godz. 21:00, wstęp wolny