NOC SZTUK WIELU w Konsulacie Kultury | Noc Muzeów 2024

NOC MUZEÓW 2024 | 16+

Przed nami NOC MUZEÓW i jak co roku zaplanowaliśmy dla Was wiele atrakcji. Pokażemy konsulat z zupełnie inaczej niż na co dzień.

„Co nas straszy w Konsulacie?” – gra po Konsulacie | od godz. 20:00

Na terenie budynku rozpocznie się gra „Co nas straszy w Konsulacie?”, która przeprowadzi nas przez historię zaginionego przed laty pastora, przybliży uczestnikom szwedzkie zwyczaje, pokaże nieznane zakamarki, tajemnice i kilka miejskich legend,które mogą doprowadzić człowieka na skraj załamania nerwowego;)

Uczestnicy otrzymają specjalne karty do gry (drużynowo lub indywidualnie). Nad wszystkim czuwać będą członkowie obsady Bałtyckiego Teatru Różnorodności. Osoby, które poprawnie wypełnią kartę i przejdą całą grę mają szansę wygrać jedną z trzech przygotowanych przez BTR nagród. Losowanie nagród planowane jest na godzinę 23:00.

„Oddychaj” – instalacja foto-video artystki Joanny Borowiec | od godz. 19:00

Prawdopodobnie nigdy nie myślałeś o swoim ostatnim oddechu. Przyszło to tak naturalnie, jak niewiele rzeczy. Ludzie są zajęci napędzaniem postępu, produkcją i konsumpcją na bezprecedensową skalę. codziennie pozostawiamy ciemną chmurę w powietrzu, którym oddychamy. Spaliny przemysłowe, transport osobisty i towarowy, rolnictwo, gospodarka odpadami wypełniają naszą atmosferę gazami, które sprawiają, że powietrze jest niebezpieczne dla naszych płuc. Synchroniczność naszego oddechu łączy nas z naszą świadomością. Nasza zbiorowa świadomość jest nieodłącznie połączona z całym życiem na tej planecie. W tej świadomości budzimy się do nowej rzeczywistości. Pomyśl o swoim następnym oddechu. Oddychaj.
Projekcja video, mikrokulki szklane – refleksyjne i kwarc w formie ekranu.

„Będzie sobie raz” – film krótkometrażowy. Gatunek sci-fo; 8 min. reż. Christophe Fremaux | od godz. 19:00, powtórka co 8 min.

Film w reżyserii Christophe Fremaux opowiada o możliwej przyszłości w wersji Dystopii czy Utopii. Być może w odległej lub bliskiej przyszłości szczytem doświadczenia byłoby odkrycie na nowo naturalnej banalności.
O AUTORZE: Christophe Freamux urodzony we Francji Absolwent Wydziału Literatury Współczesnej i Studiów Teatralnych we Francji w Toulouse. Autor, reżyser, dramaturg, aktor, nauczyciel teatru od 1997 roku. Od 2019 związany z Halo Kulturą.

„DZIEŃ I NOC” – mini wystawa podświetlanych obrazów autorstwa Marleny Majchrzak | od godz. 19:00

Abstrakcje Marleny Majchrzak to szalony taniec kolorowych linii i plam, sugestywnych form. Konkretniejsze kształty nabierają życia i znaczenia dzięki gestom artystki. Podczas nocy muzeów obrazy zmienią swoje oblicze w Dzień i w Nocy. Zobaczymy je w dwóch odsłonach kiedy w świetle reflektorów ożyją i przemienią się między świtem a zmierzchem. Kontrastowe, fluorescencyjne kolory przekształcają się w malarskie formy, które przyciągają uwagę i spojrzenia. Wydaje się jakby autorka malowała nie tylko farbami, ale także emocjami i energią.

O AUTORCE: Marlena Majchrzak jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Dyplom z malarstwa obroniła w pracowni prof. Andrzeja Leśnika.

Kontakt

Gdyńskie Centrum Kultury
ul. Jana z Kolna 25
81-354 Gdynia
NIP: 586-12-13-177
REGON: 000283156