Transmisje koncertów ze Studia Konsulat

MUZYKA

Zapraszamy na cykl koncertów online. Wydarzenia będą transmitowane i dostępne na Fanpage’u Studio Konsulat i na YouTube.

14 maja – Kacper Fułek

Wokalista, multiinstrumentalista, kompozytor i tekściarz. Tworzy muzykę od ponad dekady, w międzyczasie biorąc udział w wielu projektach i wydarzeniach kulturalnych. Można go zobaczyć i usłyszeć na niejednej trójmiejskiej (i nie tylko scenie): występował już chociażby w Operze Leśnej, na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni, w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, czy w telewizji, np. w programie The Voice of Poland.

Za największe artystyczne sukcesy uważa współpracę z Margaret podczas wymienionego programu, oraz występy na jednej scenie z takimi gigantami polskiej piosenki jak Katarzyna Groniec, Bohdan Łazuka, czy Hanna Banaszak. Jak każdego muzyka, najbardziej motywują go widzowie i słuchacze, którzy mogą utożsamić się z nim poprzez jego piosenki, dlatego chętnie występuje w pubach, restauracjach i wszędzie, gdzie może zostawić cząstkę siebie.

Pisze i po polsku i po angielsku, chociaż to pierwsze przychodzi mu znacznie trudniej. Gra głównie swoje utwory, napisane na przestrzeni ostatnich 10 lat, ale w związku z licznymi inspiracjami (m.in. Eltonem Johnem, Amosem Lee, czy Stingiem) pozwala sobie też na mniej lub bardziej udane covery.

15 maja – Obsessions Octet

Kanadyjski zespół instrumentalny Obsessions Octet został założony przez saksofonistę jazzowego – Kenta Sangstera i jego żonę – Joannę Ciapkę-Sangster (skrzypaczkę klasyczną).

Wyjątkowa barwa dźwieku zespołu Obsessions Octet to zderzenie elementów muzyki klasycznej, latynoskiej i jazzowej z improwizacją włącznie. Repertuar składa się z utworów Astora Piazzolli, Chucho Valdesa, Cole Portera,M.Schneider, kompozycji własnych lidera zespolu Kenta Sangstera jak i polskich kompozytorow F.Chopina i K.Komedy.

Oktet składa się z dwóch kwartetów: z klasycznego kwartetu smyczkowego i z kwartetu jazzowego( sax-piano-bass- drums).

21 maja – Natalia Smagacka/Zbigniew Kosmalski

Natalia Smagacka – aktorka scen muzycznych, absolwentka Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, aktualnie studentka Wokalistyki w specjalności musical na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Zbigniew Kosmalski – muzyk, pianista, akompaniator do dziś związany z Teatrem Muzycznym w Gdyni i ze Studium Wokalno-Aktorskim im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Współpracuje też z Akademią Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Akompaniuje przyszłym adeptom sztuki aktorskiej i wokalnej. Bierze udział w wielu projektach w Polsce, Europie i na świecie.

Duet zaprezentuje songi z największych, światowych musicali. „Wicked”, „Fame”, „Waitress”, to tylko niektóre z nich.

10 czerwca – Cappella Gedanensis

Zespół ten od ponad trzydziestu lat wpisuje się w życie kulturalne Trójmiasta, realizując koncerty muzyki barokowej, klasycznej i współczesnej.

O poziomie artystycznym zespołu świadczą dziesiątki wydanych płyt, w tym dwie płyty, które uzyskały status platynowych, tj. „Cztery pory roku” Antonio Vivaldiego i kolędy „Nowy Rok u Ojca Świętego Jana Pawła II”, a także płyta z nagraniem „Stabat Mater” Luigi Boccheriniego (z udziałem Agnieszki Tomaszewskiej), która to płyta była nominowana do Nagrody Muzycznej „Fryderyk” w 2008 roku.

Utwory:
1. Johann Sebastian Bach – „Arioso” z Kantaty BWV 156
2. Antonio Vivaldi – „Domine Deus” z Glorii RV 589
3. Wolfgang Amadeus Mozart – aria Cherubina „Voi che sapete” z Wesela Figara
4. Wolfgang Amadeus Mozart – duet Zuzanny i Marceliny „Via resti servita” z Wesela Figara
5. Giuseppe Verdi – „Addio del passato bei sogni ridenti” z opery Traviata
6. Georges Bizet – “Habanera” z opery Carmen
7. Giacomo Puccini – „Quando men vo” z opery Cyganeria
8. Ferenc Lehar – „Walc” z operetki Paganini
9. Johann Strauss – „Aria Adeli” z Zemsty nietoperza
10. Jacques Offenbach – „Barkarola” z Opowieści Hoffmana
11. Gioacchino Rossini – „Duet kotów”

17 czerwca – Paweł A. Nowak

Akordeonista, kompozytor, aranżer, pedagog, kolekcjoner akordeonów. Specjalizuje się w tangu, jazzie i – charakterystycznym dla akordeonu – francuskim stylu musette. Ma na swoim koncie kilkanaście płyt. Organizator Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie na Kaszubach. Pomysłodawca i współtwórca jedynego w Polsce Muzeum Akordeonu w Kościerzynie. Koncertuje w kraju i Europie. Występuje z orkiestrami oraz zespołami: Cuarteto Re!Tango, Klezmoret, L’Aperitif i Almost Jazz Group.

24 czerwca – Tomasz Zając

Laureat wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych i kameralnych, w tym: Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Szafarni, Konkursu Pianistycznego w Larnace (Cypr), Międzynarodowego Konkursu Dla Młodych Pianistów EPTA w Chorwacji.

Za swoje osiągnięcia artystyczne otrzymał stypendia Prezydenta Miasta Gdyni, Marszałka Województwa Pomorskiego, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, klubu Rotary-Gdynia, Fundacji ENERGA oraz Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.

8 lipca – Cappella Gedanensis

Cappella Gedanensis od ponad trzydziestu lat wpisuje się w życie kulturalne Trójmiasta, realizując koncerty muzyki barokowej, klasycznej i współczesnej.

O poziomie artystycznym zespołu świadczą dziesiątki wydanych płyt, w tym dwie płyty, które uzyskały status platynowych, tj. „Cztery pory roku” Antonio Vivaldiego i kolędy „Nowy Rok u Ojca Świętego Jana Pawła II”, a także płyta z nagraniem „Stabat Mater” Luigi Boccheriniego (z udziałem Agnieszki Tomaszewskiej), która to płyta była nominowana do Nagrody Muzycznej „Fryderyk” w 2008 roku.

Kontakt

Gdyńskie Centrum Kultury
ul. Jana z Kolna 25
81-354 Gdynia
NIP: 586-12-13-177
REGON: 000283156