Młynarski Kameralnie

MUZYKA

Koncert MŁYNARSKI KAMERALNIE to kolejny projekt Izy Połońskiej i Leszka Kołodziejskiego. Jest wyrazem tęsknoty za czasem kiedy jakość, precyzja, inteligencja i tzw. czucie słowa, czyli prawdziwa umiejętność zamykania myśli i spostrzeżeń w słowa stanowiła wartość nadrzędną  i jednocześnie była pewnego rodzaju oczywistością, wymogiem dla tzw. autora tekstu.   

Chyba Nikt w historii polskiej piosenki nie żonglował owymi składnikami tak celnie jak Mistrz Wojciech Młynarski, jednocześnie spowijając opowiadane historie w lirykę rodem z Gałczyńskiego. I chyba Nikt nie potrafił w tak  wysoce intelektualny, elektryzujący sposób pisać o miłości…

Skąd to się wzięło? Z fascynacji pierwszymi polskimi kabaretami? Z miłości do twórczości Boya-Żeleńskiego, Tuwima, Przybory, wspomnianego Gałczyńskiego i wielu Innych Poetów… z domu rodzinnego, z Miłości Matki?

Na te pytania Autorzy koncertu i Ich Wyjątkowy Gość Zbigniew Zamachowski postarają się w trakcie koncertu poszukać odpowiedzi.

Projekt miał swoją premierę 25 stycznia 2019 roku w Filharmonii Łódzkiej w wersji na orkiestrę symfoniczną. Prezentowany jest także w wersji na orkiestrę kameralną i jazzband.

Patronat nad koncertem sprawuje Fundacja im. Wojciecha Młynarskiego.

Fot: Dariusz Kulesza – z archiwum Filharmonii Łódzkiej 

Kontakt

Gdyńskie Centrum Kultury
ul. Jana z Kolna 25
81-354 Gdynia
NIP: 586-12-13-177
REGON: 000283156