DźwiĘkoManiA

Muzyka

Koncerty edukacyjne dla przedszkolaków i grup szkolnych

„DźwiĘkoManiA” to nowy cykl edukacyjny, który będzie trwał od października do maja 2019 r. Dedykujemy go przedszkolakom i uczniom szkół podstawowych w wieku 5-12 lat. Koncerty będą odbywać się cztery razy w miesiącu, w poniedziałki i wtorki w Konsulacie Kultury.

KONCEPCJA I PROWADZENIE: Karolina Klawitter

Bilety do kupienia w kasie (Gdyńskie Centrum Kultury, ul. Jana z Kolna 25), CultureBox (ul. Świętojańska 30) oraz online. Szczegóły i bilety: www.gck.gdynia.pl.

„Pan Tralaliński i jego mała orkiestra”

28 stycznia 2019, poniedziałek, godz. 9 i 11 –  KUP BILET
29 stycznia 2019, wtorek, godz. 9 i 11 – KUP BILET

Koncert ma na celu zaprezentowanie dzieciom wierszy Juliana Tuwima do muzyki Witolda Lutosławskiego w aranżacji gdańskiego muzyka i kompozytora Beniamina Baczewskiego, na sopran, fortepian, skrzypce, wiolonczelę, saksofon, gitarę basową i perkusję. Głównym przesłaniem koncertu będzie przedstawienie sylwetki polskiego kompozytora i jego twórczości w zaskakującej odsłonie. Będą to utwory, przygotowane przez młodych i kreatywnych artystów w oryginalnych aranżacjach. Bogaty skład zespołu muzycznego oraz oprawa koncertu dostarczy młodym słuchaczom wielu niezapomnianych wrażeń.

Wykonawcy:

Karolina Klawitter – sopran
Fractus Sextet: Tomasz Jocz – fortepian, Andrzej Kacprzak – skrzypce, Karol Sokołowski – wiolonczela, Dawid Głowacki – klarnet, Beniamin Baczewski – gitara basowa, Adam Goliński – perkusja.

„Bajka o zegarze, co straszy, czyli z wizytą u Pana Moniuszki”

4 lutego 2019, poniedziałek, godz. 9 i 11 – KUP BILET
5 lutego 2019, wtorek, godz. 9 i 11 – KUP BILET

Chyba wszystkie dzieci lubią bajki, prawda? A zatem posłuchajcie… Dawno, dawno temu, za górami, za lasami, pośród modrzewi i świerków, stał dostojny stary polski dwór w okolicy zwany Strasznym Dworem. Mieszkał w nim Pan Miecznik z dwiema pięknymi córkami: Hanną i Jadwigą. Zapraszamy na koncert w oparciu o operę pt. „Straszny Dwór” Stanisława Moniuszki, podczas którego usłyszycie polskie arie i pieśni m.in. „Prząśniczkę”, „Dziada i babę” czy „Krakowiaczka”. Dzieci poznają też różne rodzaje głosów operowych oraz polskie tańce narodowe.

Wykonawcy:
Karolina Klawitter – sopran,
Donata Zuliani – mezzosopran,
Kamil Pękala – baryton,
Amber String Quartet: Marta Zagańczyk – I skrzypce, Aleksandra Kubala – II skrzypce, Sławomir Iwaniak – altówka, Magdalena Cisło – wiolonczela, Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar”.

„Psotne blaszaki w zgranym kwintecie”

11 marca 2019, poniedziałek, godz. 9 i 11 – KUP BILET
12 marca 2019, wtorek, godz. 9 i 11 – KUP BILET

Tym razem zapraszamy Was na niezwykłe spotkanie do wesołego miasteczka, Dęciakowa. To wyjątkowe miejsce pełne żywiołowych i tanecznych dźwięków. Mieszkają tam instrumenty dęte blaszane, potocznie zwane „blaszakami”. Będzie głośno, żywiołowo i tanecznie. W sam raz na powitanie wiosny. Pośród melodyjnych utworów klasycznych pojawi się słynna „Różowa Pantera”. Uwaga, nadchodzą dęciaki!

Wykonawcy:
Kwintet Dęty: Kamil Kruczkowski – trąbka, Wojciech Hewelt – trąbka, Jacek Swędrzyński – waltornia,  Bogdan Kwiatek – puzon, Łukasz Gruba – tuba.

Kontakt

Gdyńskie Centrum Kultury
ul. Jana z Kolna 25
81-354 Gdynia
NIP: 586-12-13-177
REGON: 000283156