DźwiĘkoManiA

Muzyka

Koncerty edukacyjne dla przedszkolaków i grup szkolnych

„DźwiĘkoManiA” to cykl edukacyjny przeznaczony dla dzieci z grup przedszkolnych i szkolnych w wieku 5-12 lat. Koncerty odbywają się cztery razy w miesiącu, w poniedziałki i wtorki w Konsulacie Kultury.

KONCEPCJA I PROWADZENIE: Karolina Klawitter

„Piosenki z Akademii Pana Kleksa”

7 października 2019, poniedziałek, godz. 9 i 11 – KUP BILET
8 października 2019, wtorek, godz. 9 i 11 – KUP BILET

W nowym roku szkolnym nie może zabraknąć energetycznych piosenek dla dzieci i młodzieży. Już kolejny raz zapraszamy na niezapomniany koncert z piosenkami z Akademii Pana Kleksa, w zupełnie nowych aranżacjach gdańskiego kompozytora Beniamina Baczewskiego. Nasi młodzi widzowie usłyszą popularną „Kaczkę dziwaczkę” czy „Na wyspach Bergamutach”, a nawet słynną „Meluzynę”.  Na scenie wystąpią wspaniali artyści i moc energetycznych instrumentów.

Wykonawcy:
Patrycja Mizerska – wokal,  Tomasz Jocz – fortepian, Tomasz Klepczyński – saksofon, Beniamin Baczewski – gitara basowa i aranżacje, Robert Głód – perkusja

„Mazur, kujawiak, oberek czyli o polskich tańcach i muzyce narodowej”

4 listopada 2019, poniedziałek, godz. 9 i 11 – KUP BILET
5 listopada 2019, wtorek, godz. 9 i 11 – KUP BILET

Z okazji rocznicy odzyskania niepodległości zapraszamy na koncert patriotyczny w niezwykle widowiskowym i tanecznym charakterze. Gościć będziemy znakomity Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar”. Dzieci i młodzież poznają polskie tańce narodowe takie jak: kujawiak, polonez, oberek, mazur i krakowiak, które wpleciemy w muzyczną opowieść o wielkich kompozytorach.

Wykonawcy:
Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar”, Karolina Klawitter – sopran, Donata Zuliani – mezzosopran, Aleksandra Furmańska – fortepian.

„Perkusja i moc świątecznych megabitów”

2 grudnia 2019, poniedziałek, godz. 9 i 11 – KUP BILET
3 grudnia 2019, wtorek, godz. 9 i 11 – KUP BILET

Instrumenty perkusyjne są bardzo ciekawe i zróżnicowane. W trakcie koncertu werble, bębny i talerze wprowadzą młodych słuchaczy w głębię ich brzmienia, a niezwykli młodzi perkusiści wyczarują zakręcone, świąteczne rytmy. Zapraszamy do wspólnej zabawy w świątecznych rytmach przy werblach, talerzach, marimbie i ksylofonie.

Wykonawcy:
Trio Per Kaw składzie:Mateusz Zawadzki, Tomasz Myszk, Nikodem Wojtkiewicz.

Kontakt

Gdyńskie Centrum Kultury
ul. Jana z Kolna 25
81-354 Gdynia
NIP: 586-12-13-177
REGON: 000283156