Monopoly w Konsulacie Kultury

Monopoly edycja Gdynia w Konsulacie Kultury

Zabierz rodzinę lub znajomych i zagraj z nami w Monopoly! W Konsulacie Kultury pojawią się stanowiska, na których będzie można zagrać w jej gdyńską edycję. Odbędą się dwa wydarzenia: 26.09.2020 r. – Rodzinne rozgrywki w godz. 10-14 oraz 10.10.2020 r. – Popołudniowe granie w godz. 16-20.

Wstęp wolny, obowiązują zapisy: edukacja@gck.gdynia.pl.

Przy zapisach proszę podać: nazwę drużyny, ilość osób (od 2 do 6) oraz wybraną datę. Rozgrywka może trwać maksymalnie 2 godziny i rozpoczyna się o wyznaczonych porach. Gra jest przeznaczona dla osób od 8 roku życia.

Wszystkie drużyny biorące udział w rozgrywkach wezmą udział w losowaniu gry Monopoly.

O Monopoly:

Gra polega na kupowaniu najlepszych gdyńskich obiektów, pięknych domów i hoteli oraz zbieraniu czynszu z posiadanych nieruchomości. Walka trwa o zostanie najlepszym inwestorem w gdyńską infrastrukturę. Podczas gry można wymieniać się z innymi graczami i czekać na kolejne okazje na aukcjach. 

Zasady gry są takie same jak w klasycznej wersji gry Monopoly. Po rozłożeniu planszy i wyborze jednego z 8 pionków, każdemu z graczy rozdaje się odpowiednią liczbę banknotów. Rozgrywkę rozpoczyna osoba, która wyrzuci najwięcej oczek na kostce i przesuwa się po planszy o odpowiednia ilość oczek. Gracz trafia na jeden z gdyńskich obiektów, który będzie mógł zakupić, gdy tylko okaże się dostępny, i będzie go na niego stać.

Gracz, który zostanie najbogatszym gdyńskim inwestorem, jest zwycięzcą.

Kontakt

Gdyńskie Centrum Kultury
ul. Jana z Kolna 25
81-354 Gdynia
NIP: 586-12-13-177
REGON: 000283156