Pokaz filmu „Moje życie bez śmieci”

FILM

Wydział Środowiska UMG zaprasza na pokaz specjalny filmu pt. „Moje życie bez śmieci”. Wstęp wolny! 

Inicjator: Little Greenfinity – przedsiębiorstwo pozytywnego wpływu o szeroko zakrojonej misji edukacyjnej. Pomagają organizacjom ograniczać ich wpływ na środowisko dzięki redukcji ilości wytwarzanych odpadów i zmniejszaniu śladu węglowego. Współpracują także z samorządami przy edukacji mieszkańców, szkoleniach urzędników w zakresie zero waste, zmiany klimatu oraz zrównoważonych miast.

Film dokumentalny „Moje życie bez śmieci” to historia francuskiego dziennikarza, który postanowił udokumentować, jak wraz z rodziną w sześć miesięcy osiągnąć życie zero waste. 

Trailer tego filmu dostępny jest na kanale na youtube
Film jest w j. francuskim z napisami polskimi

Film jest przeznaczony do dzieci od 9 wieku życia (o ile są w stanie czytać napisy lub rozumieć francuski)

Spotkanie Virginie Little omówi temat zero waste

Virginie Little: Absolwentka studiów ekonomicznych i prawnych na Uniwersytecie w Bordeaux (Francja) oraz studiów podyplomowych w zakresie gospodarki odpadami w Szkole Głównej Handlowej (SGH) w Warszawie. Akredytowana audytorka śladu węglowego Bilan Carbone© przez Institut de Formation Carbone oraz Association Bilan Carbone. Certyfikowana animatorka warsztatów edukacyjnych Mozaika Klimatyczna (La Fresque du Climat) opracowanych na podstawie raportów Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu przy ONZ (IPCC). W ramach założonej przez siebie firmy doradczej Little Greenfinity doradza firmom, jak ograniczyć negatywny wpływ działalności na środowisko i zmniejszyć ślad węglowy, oraz samorządom, jak przygotować i wdrożyć praktyki zrównoważonych miast i społeczności. Współtworzyła, razem z Fundacją alter eko, pierwsze w Polsce Targi Zero Waste (organizowane od 2017 roku). Jest autorką licznych programów szkoleniowych dla firm i samorządów, a także organizatorką wydarzeń edukacyjnych skierowanych do różnych grup odbiorców (od 5 do 105 lat). Od 2016 roku w prowadzonych przez nią warsztatach i szkoleniach wzięło udział blisko 2900 osób. Pracuje w języku angielskim, polskim i francuskim

Akcja Społeczna „Ubrania do oddania” – podczas spotkania dostępna będzie skrzynka na ubrania w ramach akcji Ubrania do oddania. 
https://www.ubraniadooddania.pl/gdyniaL

Kontakt

Gdyńskie Centrum Kultury
ul. Jana z Kolna 25
81-354 Gdynia
NIP: 586-12-13-177
REGON: 000283156