Mała Gdyńska Filharmonia – poranki muzyczne dla dzieci

MUZYKA

Mała Gdyńskie Filharmonia – poranki muzyczne dla dzieci – to projekt, który istnieje na muzycznej mapie Gdyni od sześciu lat. Został stworzony z myślą o najmłodszych melomanach. Dzięki różnorodnym i atrakcyjnym koncertom, muzykę klasyczną kocha i poznaje coraz więcej dzieci. Przez kilka lat na naszej estradzie pojawiły się niemal wszystkie grupy instrumentów, orkiestry symfoniczne, wokaliści, chóry, żywiołowi tancerze i balet. 

KONCEPCJA I PROWADZENIE: Karolina Klawitter

„Berek czy oberek? Polskie tańce narodowe”

3.04.2022, niedziela, godz. 11:00

Poranek muzyczny dla dzieci wypełnią polskie tańce narodowe – kujawiak, oberek, mazur, krakowiak i polonez. W efektownych, kolorowych strojach zaprezentują się młodzi, zdolni tancerze, a nawet dzieci. Będzie to znakomita okazja aby na żywo zobaczyć w pięknych choreografiach wielu tancerzy. Widzimy się w kwietniu! Czeka Was kolorowy zawrót głowy. 

Wykonawcy: Tancerze Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego Jantar

„Baletowe opowieści z Jasiem i Małgosią”

15.05.2022, niedziela, godz. 11:00

Jeżeli jesteście ciekawi, jak wyglądają baletki i co to jest baletowa paczka, zapraszamy już w maju na niezapomniany poranek muzyczny dla dzieci. Przeniesiemy Was w bajkowy świat Jasia i Małgosi, w którym to mieszka leśny głos, dwa niesforne kotki, Baba Jaga i leśne skrzaty. Nie możecie tego przegapić. 

Wykonawcy: Karolina Klawitter – sopran, Donata Zuliani – mezzosopran, Aleksandra Szymczewska – fortepian, Tancerze Ogólnokształcące Szkoły Baletowej w Gdańsku Wrzeszczu oraz uczniowie Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Z. Noskowskiego w Gdyni.

„Muzyczne przeboje z bajkowego ekranu”

12.06.2022, niedziela, godz. 11:00

Zapraszamy na koncert bajkowych przebojów Walta Disneya. W niezwykłych aranżacjach Beniamina Baczewskiego usłyszycie m.in. Meridę Waleczną, Pocahontas, Roszpunkę z „Zaplątanych” i Herkulesa. Zaśpiewa dla Was wokalistka młodego pokolenia, Dominika Kozak.

Wykonawcy: Dominika Kozak  –  wokal, Tomasz Jocz – fortepian, Robert Głód –  perkusja, Filip Arasimowicz – gitara basowa, Beniamin Baczewski – klarnet, saksofon, aranżacje


Kontakt

Gdyńskie Centrum Kultury
ul. Jana z Kolna 25
81-354 Gdynia
NIP: 586-12-13-177
REGON: 000283156