Ladies’ Jazz Festival 2024 – koncerty Finalistek! Marta Gołuch

MUZYKA

Ladies’ Jazz Festival – jedyny w Europie Festiwal Dam Jazzu

Od pierwszego razu w lipcu, od pierwszego razu w Gdyni, mieście, które powstało przecież w tych samych czasach co jazz i brzmi jak dama jazzu powinna: wyraźne, dobitnie, godnie, taktownie, z wdziękiem.

Ladies’ Jazz Festival to hołd dla kobiet, uznanie ich niebagatelnego wkładu w rozwój muzyki. To pokłon nad pięknem, dobrym smakiem, radością.
Wybitne postaci, wspaniałe produkcje, niezapomniane wydarzenia przede wszystkim muzyczne, wyjątkowe artystki – oryginalne, ciekawe, niepowtarzalne święto muzyki jazzowej, swingu, latino, inteligentnego popu

Koncerty finalistek konkursu Grand Prix odbędą się w Konsulacie Kultury! 

Od sześciu lat częścią Ladies’ Jazz Festival jest konkurs o Grand Prix festiwalu. Jury tegorocznej edycji konkursu pod kierownictwem Urszuli Dudziak postanowiło zaprosić do Gdyni na koncerty finałowe w Konsulacie Kultury następujące cztery Artystki:

Kasia Schmidt-Przeździecka
Anna Nguyen
Joanna Wojtkiewicz
Marta Gołuch

Marta Goluch
Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, stołecznej Akademii Menedżerów Muzycznych oraz Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Dziennikarka jazzowa współpracująca m. in. z Polskim Radiem, Radiem JAZZKULTURA, magazynem JazzPRESS, prowadząca festiwale, koncerty muzyki symfonicznej, jazzowej i estradowej oraz rozmaite uroczystości i gale, poetka, autorka piosenek i wokalistka z czerwonym kazoo w dłoni.

W 2017 roku została laureatką I nagrody oraz nagrody publiczności podczas 26. Ogólnopolskiego Turnieju Poezji Śpiewanej we Włocławku. Stypendystka Gminy Kartuzy (2021, 2022, 2024), Stypendium Prezesa Rady Ministrów (2017, 2018) oraz Stypendium Rektora Uniwersytetu Warszawskiego (2019, 2020, 2021). W 2024 r. otrzymała stypendium dla twórców kultury od Marszałka Województwa Pomorskiego.

Inicjatorka duetu Kabaret Młodszych Panien, który współtworzy z Karoliną Krzyżanowską. Dowodzi również kwartetem, w którym aktualnie poświęca się debiutanckiemu spektaklowi Apetyt na Szczerość. Wydawnictwo ukaże się nakładem Music Corner Record jesienią tego roku.

Kontakt

Gdyńskie Centrum Kultury
ul. Jana z Kolna 25
81-354 Gdynia
NIP: 586-12-13-177
REGON: 000283156