Ladies’ Jazz Festival 2024 – koncerty Finalistek! Kasia Schmidt-Przeździecka

MUZYKA

Ladies’ Jazz Festival – jedyny w Europie Festiwal Dam Jazzu

Od pierwszego razu w lipcu, od pierwszego razu w Gdyni, mieście, które powstało przecież w tych samych czasach co jazz i brzmi jak dama jazzu powinna: wyraźne, dobitnie, godnie, taktownie, z wdziękiem.

Ladies’ Jazz Festival to hołd dla kobiet, uznanie ich niebagatelnego wkładu w rozwój muzyki. To pokłon nad pięknem, dobrym smakiem, radością.
Wybitne postaci, wspaniałe produkcje, niezapomniane wydarzenia przede wszystkim muzyczne, wyjątkowe artystki – oryginalne, ciekawe, niepowtarzalne święto muzyki jazzowej, swingu, latino, inteligentnego popu

Koncerty finalistek konkursu Grand Prix odbędą się w Konsulacie Kultury! 

Od sześciu lat częścią Ladies’ Jazz Festival jest konkurs o Grand Prix festiwalu. Jury tegorocznej edycji konkursu pod kierownictwem Urszuli Dudziak postanowiło zaprosić do Gdyni na koncerty finałowe w Konsulacie Kultury następujące cztery Artystki:

Kasia Schmidt-Przeździecka
Anna Nguyen
Joanna Wojtkiewicz
Marta Gołuch

Kasia Schmidt-Przeździecka
Młoda basistka oraz kompozytorka, studentka Akademii Muzycznej w Poznaniu. Laureatka wielu festiwali, m.in. nagrody „Największy Talent Festiwalu” na Tarnów Jazz Contest, nagrody specjalnej na Blue Note Poznań Competition, zwyciężczyni I miejsca na Novum Jazz Festival oraz nagrody „Special Prize-Best Band” na Bucharest International Jazz Competition. Aktywnie działa na scenach głównie jako basistka jazzowa. Nie ogranicza się jednak wyłącznie do tego gatunku. Uwielbia wszelkie miksy stylistyczne, świeże brzmienia łączące elementy jazzu z współczesną muzyką rozrywkową. Jej pasją jest również aranżacja. W muzyce ceni najmocniej harmonię oraz melodię. Współpracowała m.in. z Rafałem Sarneckim, Mikołajem Trzaską, Maciejem Kądzielą, Markiem Konarskim i Maciejem Kocińskim. K.S-P Project to kwintet założony przez basistkę Kasię Schmidt-Przeździecką. Projekt ten powstał w grudniu w 2022 r. z myślą o przygotowaniu autorskiego materiału liderki. Oprócz pomysłodawczyni w skład zespołu wchodzą: Wojciech Braszak (saksofony, klarnet basowy), Mikołaj Suchanek (instrumenty klawiszowe), Rafał Sarnecki wymiennie z Michałem Rabem (gitara elektryczna) oraz Jakub Szwarc (perkusja). Razem tworzą nieco oldschoolową, elektrycznoakustyczną mieszankę brzmieniową. Łączy ona współczesny jazz z groove-m, a także rozwiązaniami charakterystycznymi dla zupełnie odmiennych od jazzu gatunków muzycznych. Zespół przygotowuje się do wypuszczenia debiutanckiej płyty.

Kontakt

Gdyńskie Centrum Kultury
ul. Jana z Kolna 25
81-354 Gdynia
NIP: 586-12-13-177
REGON: 000283156