Ladies’ Jazz Festival 2024 – koncerty Finalistek! Joanna Wojtkiewicz

MUZYKA

Ladies’ Jazz Festival – jedyny w Europie Festiwal Dam Jazzu

Od pierwszego razu w lipcu, od pierwszego razu w Gdyni, mieście, które powstało przecież w tych samych czasach co jazz i brzmi jak dama jazzu powinna: wyraźne, dobitnie, godnie, taktownie, z wdziękiem.

Ladies’ Jazz Festival to hołd dla kobiet, uznanie ich niebagatelnego wkładu w rozwój muzyki. To pokłon nad pięknem, dobrym smakiem, radością.
Wybitne postaci, wspaniałe produkcje, niezapomniane wydarzenia przede wszystkim muzyczne, wyjątkowe artystki – oryginalne, ciekawe, niepowtarzalne święto muzyki jazzowej, swingu, latino, inteligentnego popu

Koncerty finalistek konkursu Grand Prix odbędą się w Konsulacie Kultury! 

Od sześciu lat częścią Ladies’ Jazz Festival jest konkurs o Grand Prix festiwalu. Jury tegorocznej edycji konkursu pod kierownictwem Urszuli Dudziak postanowiło zaprosić do Gdyni na koncerty finałowe w Konsulacie Kultury następujące cztery Artystki:

Kasia Schmidt-Przeździecka
Anna Nguyen
Joanna Wojtkiewicz
Marta Gołuch

Joanna Wojtkiewicz
W 2022 roku ukończyła studia licencjackie na kierunku Kompozycja i Teoria Muzyki na Akademii Muzycznej w Poznaniu a od 2022r jest studentką pierwszego stopnia na kierunku wokalistyka jazzowa na Syddansk Musikkonservatorium – Danish NaHonal Academy of Music w Danii. Studiując w Danii zaczęła szukać połączenia z polską muzyką i filmem, co zapoczątkowało jej debiutancki projekt w duecie z Mateuszem Kaszubą o nazwie Komeda – „Romanse”.

Na koncie ma Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku oraz zwycięstwo w XV Festiwalu Piosenki Literackiej im. Łucji Prus w Białymstoku.

Kontakt

Gdyńskie Centrum Kultury
ul. Jana z Kolna 25
81-354 Gdynia
NIP: 586-12-13-177
REGON: 000283156