Ladies’ Jazz Festival 2024 – koncerty Finalistek! Anna Nguyen

MUZYKA

Ladies’ Jazz Festival – jedyny w Europie Festiwal Dam Jazzu

Od pierwszego razu w lipcu, od pierwszego razu w Gdyni, mieście, które powstało przecież w tych samych czasach co jazz i brzmi jak dama jazzu powinna: wyraźne, dobitnie, godnie, taktownie, z wdziękiem.

Ladies’ Jazz Festival to hołd dla kobiet, uznanie ich niebagatelnego wkładu w rozwój muzyki. To pokłon nad pięknem, dobrym smakiem, radością.
Wybitne postaci, wspaniałe produkcje, niezapomniane wydarzenia przede wszystkim muzyczne, wyjątkowe artystki – oryginalne, ciekawe, niepowtarzalne święto muzyki jazzowej, swingu, latino, inteligentnego popu

Koncerty finalistek konkursu Grand Prix odbędą się w Konsulacie Kultury! 

Od sześciu lat częścią Ladies’ Jazz Festival jest konkurs o Grand Prix festiwalu. Jury tegorocznej edycji konkursu pod kierownictwem Urszuli Dudziak postanowiło zaprosić do Gdyni na koncerty finałowe w Konsulacie Kultury następujące cztery Artystki:

Kasia Schmidt-Przeździecka
Anna Nguyen
Joanna Wojtkiewicz
Marta Gołuch

Anna Nguyen
Wokalistka i aktorka teatralna o polsko-wietnamskim pochodzeniu. Absolwentka kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Wydziale Jazzu Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie. Absolwentka studium aktorskiego Akademii Praktyk Teatralnych „Gardzienice”. Uczestniczka I edycji The Four. Bitwa o Sławę Telewizji Polsat. Półfinalistka XVI Festiwalu im. Andrzeja Zauchy „Serca Bicie”. Wokalistka i kierownik muzyczna Vertigo Swing Orchestra oraz widowiska burleski Vertigo Burlesque Show. Liderka i współautorka licznych projektów muzycznych wrocławskiej sceny artystycznej. Współpracowała z artystami takimi jak Mikołaj Blada, Zygmunt Konieczny, Natalia Szczypuła, Ola Turoń. W latach 2016-2020 aktorka Teatru Gardzienice, występowała na scenach Teatru Starego w Krakowie czy Gesher Theatre w Tel Awiwie. Sztuki wokalnej uczyła się pod okiem Kasi Rościńskiej, Kuby Badacha, Natalii Szczypuły, Dominiki Płonki i Piotra Markowskiego.

Kontakt

Gdyńskie Centrum Kultury
ul. Jana z Kolna 25
81-354 Gdynia
NIP: 586-12-13-177
REGON: 000283156