„Od baroku po muzykę filmową z Gdyńską Orkiestrą Symfoniczną” | koncert

MUZYKA

Zapraszamy na Koncert Solistów Gdyńskiej Orkiestry Symfonicznej, który odbędzie się 6 listopada 2022 r. o godz. 16:00 w Konsulacie Kultury.

Ideą koncertu jest zaprezentowanie muzyków zasiadających na co dzień w orkiestrze jako solistów. Chcemy, aby ich talent zabrzmiał indywidualnie. Program koncertu przeprowadza słuchacza przez epoki, prezentuje różnorodność stylistyczną – od baroku, przez romantyzm, aż do tematów z muzyki filmowej.

Program:
A.Vivaldi – Koncert a-moll RV 498, cz. I – Solo Adam Plucha
C.M.Weber – Koncert F-dur op.75, cz. I, II – Solo Karolina Zorn
J.S.Bach – Koncert podwójny c-moll BWV 1060, cz. I, II – Solo Justyna Gąbka – obój, Marta Sonsala – skrzypce
E. Morricone – Temat Debory z filmu „Dawno temu w Ameryce” – Solo Jerzy Ciapka – wiolonczela
M. Bruch – Kol Nidrei – Solo Magdalena Kowalska – altówka
C. Reinecke – Ballada op. 288 – Solo Barbara Julia Marczuk – flet
T. Albinoni – Koncert G-dur op. 9, nr 6, cz.I – Justyna Gąbka – obój, Aleksandra Stam – obój
P. Sarasate – Romans Andaluzyjski – Solo Ines Sazon- skrzypce
J. Williams – Victor’s Tale z filmu „Terminal” – Solo – Dominik Cubala – klarnet
E. Elgar – Salut d’Amour – Solo Maria Staszczuk – skrzypceZa pulpitem dyrygenckim Aneta Pawlik-Figiel oraz Ludmiła Kaczan.

Bilety: 20/10 zł

Gdyńska Orkiestra Symfoniczna (GOS) jest orkiestrą społeczną, funkcjonującą w  formie stowarzyszenia non profit, którego misją jest promowanie kultury muzycznej wśród mieszkańców Trójmiasta i okolic . Wywodzi się z orkiestry symfonicznej, która powstała przy Stoczni imienia Komuny Paryskiej w Gdyni, założonej w październiku 1946 roku i tym samym ma już 76 lat.  Jej twórcą był Jan Wroński, główny księgowy Stoczni, członków orkiestry zaś stanowili stoczniowcy oraz posiadający wykształcenie muzyczne uczniowie, studenci, osoby pracujące w innych zawodach, a także emeryci połączeni wspólną pasją do muzykowania. Wierna koncepcji swoich założycieli pielęgnuje tę formę twórczego odreagowania, stwarzając jednocześnie możliwość kontynuacji gry na instrumencie tym, którzy z różnych powodów nie zajmują się muzyką zawodowo. Od sierpnia 2019 roku prezesem Stowarzyszenia jest Tamara Zielińska-Żak, wiceprezesem Renata Ewa Kaliszczak, dyrektorem Artystycznym zaś Aneta Pawlik-Figiel. Drugim dyrygentem formacji jest Ludmiła Kaczan. W bogatym i zróżnicowanym repertuarze orkiestry można znaleźć ponad 200 kompozycji, poczynając od barokowych, a kończąc na twórczości współczesnych kompozytorów polskich. Zespół wykonuje muzykę klasyczną, operetkową, musicalową, filmową, a także rozrywkową. Liczy około 35 członków. Mimo różnic wieku, jak i muzycznego wykształcenia, tworzy zgrany zespół, który z pasją i zaangażowaniem  promuje kulturę dźwięków. Kontakt

Gdyńskie Centrum Kultury
ul. Jana z Kolna 25
81-354 Gdynia
NIP: 586-12-13-177
REGON: 000283156