IZA&LATYNOSCY BROTHERS

MUZYKA

Muzyczna podróż wśród oceanów bossa novy, rumby i salsy. Niezwykły kompozytor-melodysta Maciej Łyszkiewicz skomponował 10 utworów, do których piękne teksty napisała Iza Kowalewska inspirując się poetami polskiej piosenki i z przymrużeniem oka podejmując z nimi dialog. W efekcie powstała płyta, która snuje opowieści niewyczerpanych tematów piosenki -miłości, rozstań, szalonych tańców i uniesień. Piękne melodie rodem z lat 50 tych XX wieku flirtują z tekstem. Płyta jest powrotem do zapomnianych szlagwortów, do melodyjnych refrenów. Dla każdego słuchacza, który stęskniony jest po prostu dobrych piosenek.

IZA&LATYNOSCY BROTHERS to muzycy, którzy na stałe wpisali się już w nurt polskiej muzyki.

Maciej Łyszkiewicz – wybitny melodysta, kompozytor, pianista, twórca takich zespołów jak: No Limits, Leszcze, Łyczacza.

Iza Kowalewska – wokalistka o głosie jak plaster miodu, autorka muzyki i tekstów, muzykoterapeutka, współtwórczyni grupy Muzykoterapia.

Adam Golicki – błyskotliwy perkusista z dużymi osiągnięciami na polach muzyki jazzowej.

Jacek Mazurkiewicz – wyjątkowy kontrabasista, interpretator muzyki eksperymentalnej, grający z czołówką polskiej sceny jazzowej.

Ryszard Bazarnik – niesamowity perkusjonista, twórca Największego Bębna Świata, posiadacz podwójnego Rekordu Guinnessa, wynalazca Szalonego projektu Koncert na Ścianie.

Do takiej mieszanki wybuchowej dołączyli muzycy, w których żyłach płynie bossa nova, salsa i zmysłowa rumba – Luis Nubiola (Kostaryka) na saksofonie altowym oraz brazylijski gitarzysta Nelson Latif.

Zdjęcie : Jacek Piotrowski

Kontakt

Gdyńskie Centrum Kultury
ul. Jana z Kolna 25
81-354 Gdynia
NIP: 586-12-13-177
REGON: 000283156