IX Weekend Architektury – Duch Bauhausu

ARCHITEKTURA

W Gdyni w dniach 22-25 sierpnia odbędzie się IX edycja festiwalu Weekend Architektury – wydarzenia, którego główną osią narracji  w tym roku będzie hasło „Minimum”. Poruszy ono  dyskusje zarówno w obszarach wdrażania rozwiązań proekologicznych, pozostawiających jak najmniejszy ślad węglowy, jak i postulatów odwołujących się do uwzględniania przez planistów i architektów ważnych potrzeb społecznych w mieście.

Wydarzenie, podobnie jak w ostatnich latach, będzie się składało z kilkunastu otwartych, bezpłatnych modułów,  w tym modułu filmowego „ARCHI Film”.

Obejrzymy takie obrazy jak m.in. „Duch Bauhausu” (2018), „REM”(2016), „Architektura Nieskończoności” (2018). Projekcje odbędą się w sali Goplana Gdyńskiego Centrum Filmowego (pl. Grunwaldzki 2) oraz Sali Teatralnej Konsulatu Kultury (ul. Jana z Kolna 25).  „ARCHI Film” to także znakomita okazja do rozmów i dyskusji nie tylko o filmie, ale także o miejscach, ludziach i architekturze ‑ najczęstszych bohaterach prezentowanych obrazów.

Partnerem pokazów tegorocznych jest dystrybutor filmów dokumentalnych oraz organizator festiwali filmowych Doc Against Gravity.

Spotkania  z filmem są bezpłatne – wstęp wolny!

Zapraszamy!

Szczegóły bloku „ARCHI Film”:

http://www.weekendarchitektury.pl/weekend_2019/proj/archi_film.html?fbclid=IwAR1BjxTblQzW74KAQS4RaS0YKiFwNcIRBgZv8TS_5OurpgF1W5rZiJ0Jj4w

Organizatorem festiwalu „IX Weekend Architektury” jest Agencja Rozwoju Gdyni.

Kontakt

Gdyńskie Centrum Kultury
ul. Jana z Kolna 25
81-354 Gdynia
NIP: 586-12-13-177
REGON: 000283156