Instytut Pana B | spektakl Teatru BRO

TEATR

21 marca obchodzimy światowy dzień osób z zespołem Downa. My decydujemy, aby żyć razem – to hasło, które od kilku lat towarzyszy nam w tym dniu. Nie inaczej jest w tym roku. 

W ramach tegorocznych obchodów wystawiony zostanie spektakl  p.t. „Instytut Pana B” zrealizowany przez gdyński Teatr BRO. To niezwykła okazja, aby zanurzyć się w inny świat i jednocześnie dostrzec, że tak naprawdę niewiele nas różni.

Przychód z biletów zostanie przeznaczony na Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. 

Do tytułowego Instytutu trafiają osoby niezdolne do samodzielnego funkcjonowania. Opresyjna atmosfera panująca w placówce pozbawia  podopiecznych poczucia bezpieczeństwa. Zapowiadany przyjazd Najwyższego Komisarza ma być sprawdzianem, który może zmienić rzeczywistość. Pan B widząc w tym swoją szansę, podporządkowuje osobistemu celowi każdy element życia podopiecznych. Skuteczność swoich praktyk uzależnia od stosowania surowej dyscypliny.  Znajdujący się  w niekomfortowych warunkach wychowankowie podejmują walkę o siebie.
Spektakl „Instytut Pana B” inspirowany jest powieścią „Jakub von Gunten. Dziennik” Roberta Walsera oraz osobistymi doświadczeniami występujących aktorów.

Spektakl gramy 22 marca,środa, o godz. 19:00
Bilety: 20 zł

Kontakt

Gdyńskie Centrum Kultury
ul. Jana z Kolna 25
81-354 Gdynia
NIP: 586-12-13-177
REGON: 000283156