Głosy dla hospicjów. Koncert: Młynarski Kameralnie

MUZYKA

Na całym świecie 8 października organizowane są koncerty charytatywne pod hasłem Voices for Hospices.

Również w tym roku dzięki Akcja Anima, Gdyńskiemu Centrum Kultury oraz agencji Howinnga odbędzie się niezwykły koncert w ramach cyklu „GŁOSY DLA HOSPICJÓW” na rzecz naszych najmłodszych podopiecznych Hospicjum Dziecięce Gdynia Bursztynowa Przystań.

Koncert „Młynarski Kameralnie”
Gość specjalny: Zbigniew Zamachowski
Prowadzenie i śpiew: Iza Połońska

Koncert MŁYNARSKI KAMERALNIE – to kolejny projekt Izy Połońskiej i Leszka Kołodziejskiego. Jest wyrazem tęsknoty za czasem kiedy jakość, precyzja, inteligencja i tzw. czucie słowa, czyli prawdziwa umiejętność zamykania myśli i spostrzeżeń w słowa stanowiła wartość nadrzędną i jednocześnie była pewnego rodzaju oczywistością, wymogiem dla tzw. autora tekstu.

Chyba Nikt w historii polskiej piosenki nie żonglował owymi składnikami tak celnie jak Mistrz Wojciech Młynarski, jednocześnie spowijając opowiadane historie w lirykę rodem z Gałczyńskiego. I chyba Nikt nie potrafił w tak wysoce intelektualny, elektryzujący sposób pisać o miłości…

Skąd to się wzięło? Z fascynacji pierwszymi polskimi kabaretami? Z miłości do twórczości Boya- Żeleńskiego, Tuwima, Przybory, wspomnianego Gałczyńskiego i wielu Innych Poetów … z domu rodzinnego, z Miłości Matki?

Na te pytania Autorzy koncertu i Ich Wyjątkowy Gość Zbigniew Zamachowski postarają się w trakcie koncertu poszukać odpowiedzi.