Gitara i inne demony młodości – spotkanie z Bogusławem Chrabotą

LITERATURA

Konsulat Kultury w Gdyni oraz Wydawnictwo Zysk i S-ka zapraszają na spotkanie z Bogusławem Chrabotą wokół jego nowej książki „Gitara i inne demony młodości”.

Bogusław Chrabota, dziennikarz, pisarz, obecnie również redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, urodził się i wykształcił w Krakowie. Przed rokiem 1989 pisał głównie do prasy podziemnej i emigracyjnej, a debiutował w „Tygodniku Powszechnym” jako poeta.

Autor powieści, Psy Egiptu, Świnia z twarzą Stalina, a także autor licznych reportaży publikowanych w „Newsweeku”, „Wprost” i „Rzeczpospolitej”. Gitara i inne demony młodości to wyjątkowa, na pół biograficzna opowieść, splatająca ze sobą dwa różne światy: mieszczański, inteligencki Kraków oraz zindustrializowaną, socrealistyczną Nową Hutę. To historia młodości, dojrzewania w trudnych warunkach komunistycznego państwa, przepełniona młodzieńczą przyjaźnią, marzeniami… Dużą zaletą książki jest także perspektywa narratora, świadka historii PRL-u, historii trudnej, bolesnej i wręcz domagającej się opisu.