Film dokumentalny „I nie żałuj tego…”

FILM

„I nie żałuj tego…” – film dokumentalny, w którym wystąpiły największe gwiazdy polskiego rocka lat 60. I 70.: m.in. Czesław Niemen, Wojciech Korda, Tadeusz Nalepa, Józef Skrzek. To filmowa biografia gdynianina, „ojca chrzestnego polskiego rock’n’rolla”, Franciszka Walickiego. Był on organizatorem festiwali jazzowych w roku 1956 i 57, pomysłodawcą legendarnego „Non-Stopu” (pierwszej plenerowej muzycznej sceny rockowej), pierwszej w Polsce dyskoteki („Musicorama” w sopockim Grand Hotelu i autorem wielu pokoleniowych przebojów („Ciuciubabka”, „Niedziela będzie dla nas”, „Czy mnie jeszcze pamiętasz”, „Na drugim brzegu tęczy”, „Poszłabym za tobą”).

20 lipca 2021 obchodzimy jubileusz 100-lecia urodzin Franciszka Walickiego, który zmarł 5 lat temu i jest pochowany na Cmentarzu Witomińskim w Gdyni.

Po emisji odbędzie się spotkanie z twórcami filmu oraz Piotrem Artwichem – spadkobiercą i założycielem Fundacji im. Franciszka Walickiego. Tuż po północy rozpocznie się realizacja audycji „Trójka pod księżycem” prowadzonej przez red. Barbarę Marcinik. Poświęcona będzie w całości rocznicy 100-lecia urodzin Franciszka Walickiego (20 lipca 2021). Jej uczestnicy to m.in. Wojciech Fułek, pisarz, scenarzysta, współautor filmu „I nie żałuj tego” oraz Prezes Fundacji im. Franciszka Walickiego oraz Piotr Artwich, artysta-plastyk i fotografik, zięć Franciszka Walickiego i jego spadkobierca. Porozmawiają m.in. o jazzie, muzyce rockowej, „Non-Stopie”, „Musicoramie” i „Old Rock Meeting” oraz książkach i tekstach piosenek Walickiego.

Kontakt

Gdyńskie Centrum Kultury
ul. Jana z Kolna 25
81-354 Gdynia
NIP: 586-12-13-177
REGON: 000283156