Dzień Dziecka w Gdyńskim Centrum Kultury

Świętuj z nami dzień dziecka! Na przełomie maja i czerwca przygotowaliśmy dla Was wspaniałe spektakle:

Marysia ma Rysia

„Marysia ma Rysia” to spektakl o tym, że prawdziwą przyjaźń można odnaleźć w najmniej spodziewanym dla siebie miejscu i momencie. To także opowieść o radości i spokoju, jakiego dzięki wsparciu przyjaciela można doświadczyć. I o tym, że nie warto żywić urazy i pielęgnować żalu.

Każdy ma jakieś oczekiwania względem życia. Może nie każdy, ale… prawie każdy. Bo, od życia powinno się oczekiwać – a jakże! Przecież, jedynie marzenia wymarzone mają szansę się spełnić, prawda?

Marzenia ma również Marysia, tytułowa bohaterka muzycznego przedstawienia dla całych rodzin (a szczególnie dla dzieci w wieku 3+). Zapragnęła wyjątkowo mocno, aby w dniu swoich urodzin dostać od kochanych rodziców rybkę. Taką w akwarium. Ale, nie byle jaką – złotą rybkę. Czasami jednak trudno spełnić marzenia. Rodzice zamiast upragnionej rybki podarowali Marysi… glonojada.

Glonojad, o szlachetnym imieniu Ryszard, jest równie rozczarowany faktem, że został Marysi sprezentowany, jak ona tym, że otrzymała go w prezencie. Nawet to, że Rysio potrafi w niewytłumaczalny sposób teleportować Marysię w podwodną, kolorową toń swojego akwarium tego nie zmienia.

Gramy: 30, 31.05 i 1.06

Preferencje wiekowe: 3+

Księżniczka na ziarnku grochu

Klasyka według mistrza Andersena w dowcipnej przeróbce Jana Brzechwy.

Czy pamiętacie bajkę o księżniczce, której prawdziwość zostaje poddana próbie za pomocą podłożonego – pod sterty miękkich poduszek i kołder – ziarnka grochu?

Niezwykle zabawna, a przy tym nieco ironiczna historia księżniczki Pirlipatki i księcia, który nie potrafi sobie znaleźć żony. Klasyka według mistrza Andersena w dowcipnej przeróbce Jana Brzechwy.

Gramy: 3 i 4.06

Preferencje wiekowe: 4+

Superświetnie

Bajka dla dzieci i opowieść dla dorosłych.

Spektakl grupy „W Kaczych Butach” to bajka dla dzieci i opowieść dla dorosłych. Mała Oliwia co i rusz dostaje nowy prezent: misia, lalkę czy świecącą piłkę. Tym samym brakuje jej czasu, żeby porządnie pobawić się każdą z otrzymanych rzeczy. Odłożone na półkę zabawki postanawiają zawalczyć o uwagę Oliwii…

Gramy: 6.06

Preferencje wiekowe: 5+