Dzień dziecka w Konsulacie Kultury

DLA DZIECI

W Konsulacie Kultury przygotowaliśmy propozycje teatralne specjalnie z myślą o Dniu Dziecka. Zobaczycie wspaniałe spektakle, które zapewnią wiele radości, emocji i rozrywki. Wszystkie spektakle są starannie wyselekcjonowane pod kątem wartości edukacyjnych, artystycznych i rozrywkowych, a organizatorzy zadbali o to, by każde dziecko znalazło coś dla siebie. Nie zwlekajcie z rezerwacją biletów, miejsca szybko się rozchodzą!

Pierwszy z nich to „Mój teatr jest tam gdzie ja” w reżyserii Magdaleny Młynarczyk. To interaktywny spektakl, który opowiada o sile marzeń. Główna bohaterka Joanna, kelnerka z wykształcenia, artystka z zamiłowania, marzy o tym, aby w kawiarni, w której pracuje,
powstał teatr. Z pomocą przybyłych gości, wciela swoje marzenie w życie. Spektakl ten składa się z licznych niespodzianek i zabawnych sytuacji, a widzowie stają się aktywnymi uczestnikami wydarzenia. „Mój teatr jest tam gdzie ja” to historia o tym, że marzenia są w zasięgu ręki, wystarczy tylko w nie wierzyć i działać. Spektakl stworzony przez Teatr Tashka, który przyjechał do nas z Warszawy.

Gramy: 9.05.2023, 10.05.2023 i 11.05.2023 o godz. 9:00 i 11:00
Kategoria wiekowa: 5+
Bilety: 45 zł / przy rezerwacji grupowej 1 opiekun na 10 osób wchodzi bezpłatnie


Drugi spektakl, O Witce, co chciała być stolemką w reżyserii Piotra Srebrowskiego, to opowieść o dziewczynce Witce, która odnajduje magiczny naszyjnik, nadający jej nadludzką moc. Niestety, zostaje ona uwięziona przez potwora Trellę, a jej jedyną szansą na uwolnienie
jest pomoc białej niedźwiedzicy. Podczas poszukiwań dziewczynka uczy się wiary w siebie i swoje siły. Spektakl ten to wspaniała opowieść, która zainspiruje i rozbudzi wyobraźnię najmłodszych widzów.

Gramy: 31.05.2023, godz. 9:00 i 11:00

Kategoria wiekowa: 5-10 lat
Bilety: 35 zł indywidualnie / 30 zł przy rezerwacji grupowej, a 1 opiekun na 10 osób wchodzi bezpłatnie

Na koniec polecamy nasz hit – muzyczną bajkę „Marysia ma Rysia” w reżyserii Agnieszki Płoszajskiej. „Marysia ma Rysia” to spektakl o tym, że prawdziwą przyjaźń można odnaleźć w najmniejspodziewanym dla siebie miejscu i momencie. To także opowieść o radości i spokoju, jakiego dzięki wsparciu przyjaciela można doświadczyć. I o tym, że nie warto żywić urazy i pielęgnować żalu.

Podczas przedstawienia usłyszycie śpiewane na żywo, oryginalne piosenki napisane specjalnie na potrzeby spektaklu, jak również popularne przeboje dla najmłodszych. Te ostatnie to znane wszystkim (a na pewno prawie wszystkim) przedszkolakom, choć wykonane w nowych aranżacjach, szlagiery, jak ponadczasowy „Jestem sobie przedszkolaczek”, nieśmiertelny „Stary niedźwiedź mocno śpi”, czy „Jesteśmy jagódki” w hip-hopowej wersji.

Gramy: 1 i 2.06.2023 o godz. 9:00 i 11:00 oraz 3.06.2023 o godz. 11:00 i 16:00
Kategoria wiekowa: 3-99 lat
Bilety: 35 zł indywidualnie / 30 zł przy rezerwacji grupowej, a 1 opiekun na 10 osób wchodzi bezpłatnie


Dzieci i opiekunowie, które zdecydują się na udział w tych wydarzeniach, z pewnością nie będą żałować. Spektakle te to nie tylko zabawa, ale także okazja do rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Każdy, kto marzy o teatrze, czytaniu, pisaniu czy po prostu lubi spędzać czas w gronie rówieśników, będzie miał okazję do poznania nowych ludzi i zdobycia cennych doświadczeń.

Zapraszamy też całe rodziny na Małą Gdyńską Filharmonię do Sali Koncertowej Portu Gdynia. W pierwszą niedzielę czerwca odbędzie się koncert pt. W magicznej krainie muzyki Walta Disneya”. Na scenie pojawią się artyści, którzy wykonają najpiękniejsze melodie z takich filmowych hitów jak „Kopciuszek”, „Pinokio” czy „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. W niezwykłych aranżacjach Beniamina Baczewskiego usłyszycie sopranistkę Paulinę Araśniewicz, której głos wprawi w cudowny nastrój każdego małego i dużego melomana.

4 czerwca 2023, niedziela, godz. 11
Bilety: 25 zł
Więcej informacji: konsulatkultury.plKontakt

Gdyńskie Centrum Kultury
ul. Jana z Kolna 25
81-354 Gdynia
NIP: 586-12-13-177
REGON: 000283156