Mała Gdyńska Filharmonia – poranki muzyczne dla dzieci

MUZYKA

Mała Gdyńskie Filharmonia – poranki muzyczne dla dzieci – to projekt, który istnieje na muzycznej mapie Gdyni od sześciu lat. Został stworzony z myślą o najmłodszych melomanach. Dzięki różnorodnym i atrakcyjnym koncertom, muzykę klasyczną kocha i poznaje coraz więcej dzieci. Przez kilka lat na naszej estradzie pojawiły się niemal wszystkie grupy instrumentów, orkiestry symfoniczne, wokaliści, chóry, żywiołowi tancerze i balet.

KONCEPCJA I PROWADZENIE: Karolina Klawitter

„Wesoły karnawał i muzyczne abecadło”

16.01.2022, niedziela, godz. 11:00

Na dobry początek roku przeniesiemy się w magiczny świat dźwięków, które rozbudzą Waszą wyobraźnię, rozbawią i wprawią w zachwyt. W karnawałowych nastrojach i rytmach poznamy muzyczne abecadło oraz wyjątkowe instrumenty – obój, klarnet, skrzypce, altówkę i wiolonczelę.

Wykonawcy: O’Bows Quartet w składzie: Alisa Kopac – skrzypce, Magdalena Maniewska – obój, Weronika Kulpa – wiolonczela, Joanna Kravchenko – altówka oraz gościnnie Ignacy Wysocki – klarnet.

KONCEPCJA I PROWADZENIE: Karolina Klawitter

„Akordeon: muzyczny kameleon”

6.02.2022, niedziela, godz. 11:00

Czy wiesz ile guzików ma akordeon? Skąd bierze się w nim powietrze skoro nikt w niego nie dmucha? A ile waży ten instrument i czy da się go schować do plecaka? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie podczas najbliższego poranka muzycznegoNa scenie pojawią sią aż cztery akordeony! Gdański Kwartet Akordeonowy zaprezentuje Wam potęgę brzmienia tych instrumentów w ciekawym, zróżnicowanym repertuarze. W programie koncertu m.in. „Taniec z szablami” Chaczaturiana, „Humoreska” Dworzaka, muzyka z „West Side Story”, „Skrzypka na dachu”, tanga Astora Piazzolli oraz największe przeboje z polskich bajek. 

Wykonawcy: Gdański Kwartet Akordeonowy w składzie Maciej Kacprzak – akordeon, Paweł Ratajek – akordeon, Paweł Wiśniewski – akordeon, Wojciech Ulanowski – akordeon.

KONCEPCJA I PROWADZENIE: Karolina Klawitter

„Bajki, musicale i jazzowe improwizacje”

13.03.2022, niedziela, godz. 11:00

Czy znacie takie bajki jak „Księga dżungli”, „Shrek” czy „Piękna i Bestia”? Na naszym poranku przypomnicie sobie lub poznacie najpiękniejsze melodie z Waszych ulubionych filmów animowanych w jazzowych aranżacjach. Przekonacie się razem z nami, że kontrabas, saksofon i perkusja są mistrzami improwizacji.

Wykonawcy: Aga Brenzak – wokal, Mikołaj Basiukiewicz – fortepian, Aleksander Kamiński – saksofony i klarnet, Maciej Sadowski – kontrabas, Adam Golicki – perkusja.

Prowadzenie i koncepcja wszystkich wydarzeń: Karolina Klawitter

Kontakt

Gdyńskie Centrum Kultury
ul. Jana z Kolna 25
81-354 Gdynia
NIP: 586-12-13-177
REGON: 000283156