Mała Gdyńska Filharmonia – poranki muzyczne dla dzieci

Muzyka

Mała Gdyńskie Filharmonia – poranki muzyczne dla całych rodzin – to projekt, który istnieje na muzycznej mapie Gdyni od pięciu lat. Został stworzony z myślą o najmłodszych melomanach. Dzięki różnorodnym i atrakcyjnym koncertom, muzykę klasyczną kocha i poznaje coraz więcej dzieci. Przez kilka lat na naszej estradzie pojawiły się niemal wszystkie grupy instrumentów, orkiestry symfoniczne, wokaliści, chóry, żywiołowi tancerze i balet.

KONCEPCJA I PROWADZENIE: Karolina Klawitter

Bilety do kupienia w kasie (Gdyńskie Centrum Kultury, ul. Jana z Kolna 25) oraz online.

„Niech żyją Dęciaki!”

2 października 2022, niedziela, godz. 11 – KUP BILET

Wystąpi dla Was wyjątkowy zespół Downtown Brass  inspirujący się ulicznymi zespołami Nowego Orleanu oraz współcześnie działającymi brass-bandami całego świata. Wykonawcy w oryginalny sposób łączą blask instrumentów dętych z energetyczną mieszanką rytmów perkusyjnych. Downtown Brass tworzą młodzi, żywiołowi instrumentaliści, związani z trójmiejskim środowiskiem muzycznym. 

Wykonawcy:
Zespół Downtown Brass w składzie: Radosław Kulesza i Piotr Urbański – trąbki, Dominik Łukaszczyk – puzon, Szymon Kowalik, Michał Sasinowski – saksofony, Beniamin Brzozowski – tuba, Nikodem Wojtkiewicz – perkusja.Koncepcja i prowadzenie: Karolina Klawitter.

„Duchy, strachy czyli przygoda z muzyką polską”

13 listopada 2022, niedziela, godz. 11 – KUP BILET

Zabierzemy Was w muzyczną podróż do polskiego, starego dworu, gdzie straszy! Poznacie historię o wielkim Moniuszce i Panu Chopinie, którego muzykę zna cały świat. Wystąpią dla Was głosy operowe sopran i baryton z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego Golden Gate String Quartet a także para taneczna zespołu Jantar. Będzie zabawnie, śpiewnie i tanecznie. 

Wykonawcy:
Golden Gate String Quartet w skladzie: Gabriela Żmigrodzka – I skrzypce, Aleksandra Kowacz – II skrzypce, Anna Prusińska – altówka, Katarzyna Gaszczyk – wiolonczela

Para taneczna Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar”

Koncepcja i prowadzenie: Karolina Klawitter

„Dzwonki, sanie i świąteczne kolędowanie”

11 grudnia 2022, niedziela, godz. 11 – KUP BILET

Każdy wie, że dzieci uwielbiają święta. Magię choinki, prezenty i świąteczne kolędowanie. A zatem już w grudniu zapraszamy całe rodziny na niezapomniany świąteczny koncert, w którym nie zabraknie najpiękniejszych kolęd, pastorałek i muzycznych świątecznych przebojów. Będzie wokalnie i instrumentalnie w sam raz na święta.

Wykonawcy: Chór żeński IV wydziału Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku pod dyrekcją Beaty Śnieg.

Koncepcja i prowadzenie: Karolina Klawitter

  Kontakt

Gdyńskie Centrum Kultury
ul. Jana z Kolna 25
81-354 Gdynia
NIP: 586-12-13-177
REGON: 000283156