Mała Gdyńska Filharmonia – poranki muzyczne dla dzieci

Muzyka

Mała Gdyńskie Filharmonia – poranki muzyczne dla dzieci w wieku do 6 lat – to projekt, który istnieje na muzycznej mapie Gdyni od pięciu lat. Został stworzony z myślą o najmłodszych melomanach. Dzięki różnorodnym i atrakcyjnym koncertom, muzykę klasyczną kocha i poznaje coraz więcej dzieci. Przez kilka lat na naszej estradzie pojawiły się niemal wszystkie grupy instrumentów, orkiestry symfoniczne, wokaliści, chóry, żywiołowi tancerze i balet.

KONCEPCJA I PROWADZENIE: Karolina Klawitter

Bilety do kupienia w kasie (Konsulat Kultury, ul. Jana z Kolna 25), CultureBox (ul. Świętojańska 30) oraz online.

„Gipsy swing i słoneczne rytmy”

20 października 2019, niedziela, godz. 11 – KUP BILET

Podczas koncertu poznacie muzykę europejskich Romów wykreowaną przez francuskiego kompozytora romskiego pochodzenia, Django Reinhardt’a. Jest on uważany za jednego z najwybitniejszych gitarzystów wszech czasów, jako jeden z pierwszych wprowadził gitarę do muzyki jazzowej. Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie muzyczne, które naładuje Was pozytywną energią.    

Wykonawcy:
Filip Fiebiger – gitara, Szymon Białek – gitara, Wojciech Ulanowski – akordeon, Tomasz Klepczyński – klarnet, Piotr Szajrych – kontrabas.

„Najpiękniejsze bajkowe przeboje”

24 listopada 2019, niedziela, godz. 11 – KUP BILET

Na scenie pojawią się artyści, którzy zaśpiewają piosenki znane Wam doskonale z bajek Walta Disneya. W niezwykłych aranżacjach Beniamina Baczewskiego usłyszycie m.in. Meridę Waleczną, Pocahontas, Roszpunkę z „Zaplątanych” i Herkulesa. Zaśpiewa dla Was wokalistka młodego pokolenia, studentka Wydziału Musicalu Akademii Muzycznej w Gdańsku, Weronika Ceynowa.

Wykonawcy:
Weronika Ceynowa – wokal, Tomasz Jocz – fortepian, Beniamin Baczewski – gitara basowa i aranżacje, Tomasz Klepczyński – klarnet i saksofon, Adam Golicki – perkusja.

„Radosne pieśni gospel i magia świąt”

8 grudnia 2019, niedziela, godz. 11 – KUP BILET

Grudniowy koncert wprowadzi Was w świąteczny klimat, a pomoże w tym Grace Gospel Choir. Tym razem wybierzemy się w muzyczną podróż do Ameryki i poznamy historię muzyki gospel. Atmosferę niezwykłych i magicznych świąt Bożego Narodzenia stworzą amerykańskie pieśni i kolędy z całego świata.

Wykonawcy:
Grace Gospel Choir, Anna Baranowska-Bober – dyrygent, Mateusz Hoppe – instrumenty klawiszowe.

Kontakt

Gdyńskie Centrum Kultury
ul. Jana z Kolna 25
81-354 Gdynia
NIP: 586-12-13-177
REGON: 000283156