Artystyczny Klub Rodzica

Dla dzieci | 2-5 lat

Cykl sobotnich spotkań dla rodziców z dziećmi w wieku 2-5 lat, w trakcie których mali uczestnicy odkrywają swoje pasje, przy okazji bawiąc się i ucząc. Zajęcia rozpoczynają się o godz. 10:00 i trwają ok. 60 minut.*

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIA W KONSULACIE KULTURY

▪ 18.02. „Załóż maskę i przebieranie – niech karnawał już się stanie!”

Na warsztacie dzieci dowiedzą się co to jest, skąd się wziął i jak obchodzony jest w różnych krajach karnawał. Sprawdzimy czy karnawał zagościł też w sztuce. W części praktycznej wykonamy kolorowe maski na bal.

4.03. „Kolorami malowane” – zajęcia twórcze 

Będziemy samodzielnie mieszać kolory, przesypywać, przekładać a ponadto ugniatać i formować*. To cudowny czas dla kreatywności i dobrej zabawy, podczas której dzieci doświadcza różnych struktur i faktor w otoczeniu pięknych wiosennych kolorów.

*Koniecznie załóżcie rzeczy, które będą mogły się pobrudzić i na wszelki wypadek coś na przebranie.

18.03. „Kontrabas – aaaale wielki instrument!” – zajęcia muzyczne

Podczas spotkania z największym instrumentem wśród instrumentów smyczkowych, dzieci będą miały okazję poznać podstawowe pojęcia muzyczne takie jak rytm, tempo czy metrum, a także samemu spróbować na nim zagrać. Uczestnicy zajęć wysłuchają również kilku utworów muzycznych w wykonaniu kontrabasu i – mamy nadzieję – wspólnie zaśpiewamy najbardziej znane fragmenty piosenek z bajek.

*Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany tematów zajęć. Kontakt

Gdyńskie Centrum Kultury
ul. Jana z Kolna 25
81-354 Gdynia
NIP: 586-12-13-177
REGON: 000283156