Artystyczny Klub Rodzica

Dla dzieci | 2-5 lat

Cykl sobotnich spotkań dla rodziców z dziećmi w wieku 2-5 lat, w trakcie których mali uczestnicy odkrywają swoje pasje, przy okazji bawiąc się i ucząc. Zajęcia rozpoczynają się o godz. 10:00 i trwają ok. 60 minut.*

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIA W KONSULACIE KULTURY

▪ 18.02. „Załóż maskę i przebieranie – niech karnawał już się stanie!”

Na warsztacie dzieci dowiedzą się co to jest, skąd się wziął i jak obchodzony jest w różnych krajach karnawał. Sprawdzimy czy karnawał zagościł też w sztuce. W części praktycznej wykonamy kolorowe maski na bal.

4.03. „Kolorami malowane” – zajęcia twórcze 

Będziemy samodzielnie mieszać kolory, przesypywać, przekładać a ponadto ugniatać i formować*. To cudowny czas dla kreatywności i dobrej zabawy, podczas której dzieci doświadcza różnych struktur i faktor w otoczeniu pięknych wiosennych kolorów.

*Koniecznie załóżcie rzeczy, które będą mogły się pobrudzić i na wszelki wypadek coś na przebranie.

18.03. „Kontrabas – aaaale wielki instrument!” – zajęcia muzyczne

Podczas spotkania z największym instrumentem wśród instrumentów smyczkowych, dzieci będą miały okazję poznać podstawowe pojęcia muzyczne takie jak rytm, tempo czy metrum, a także samemu spróbować na nim zagrać. Uczestnicy zajęć wysłuchają również kilku utworów muzycznych w wykonaniu kontrabasu i – mamy nadzieję – wspólnie zaśpiewamy najbardziej znane fragmenty piosenek z bajek.

*Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany tematów zajęć. 

1.04 „Wiosennym śladem Wielkanocy” – kreatywne warsztaty plastyczne

Czy z jajka może wykluć się baranek? Czy trawa może być czerwona? Wspólna praca i dobra zabawa, która pozwoli dzieciom na podróż do świata wyobraźni i rozwinie ich kreatywność.

15.04 „Po nitce do kłębka” – obróbka wełny od strzyżenia do przędzenia

UWAGA! Ze względu na ochronę praw autorskich, nie będzie możliwośći nagrywania spotkania.

Na edukacyjnym spotkaniu z owcami Tosią i Amy z Zagrody Powroty, dzieci będą miały okazję bliżej poznać te zwierzęta i ich codzienne życie, a także dowiedzieć się wielu ciekawostek na ich temat. W czasie zajęć dzieci wykonają również niecodzienne zadania przy użyciu muzealnych sprzętów.
CENA 25 zł od dziecka.

29.04 „Leśne zwierzęta” – zajęcia muzyczne

Muzyczno-ruchowe zajęcia, podczas których bawimy się z leśnymi zwierzakami! Śpiewamy z guitelele, gramy na instrumentach, poznajemy także flet poprzeczny! Zapraszamy do wspólnej zabawy.

▪ 13.05 Mój bohater Strażak

Wyruszamy o 9.50 z Konsulatu Kultury (ul. Jana z Kolna 25).

Jak wygląda dzień z życia strażaka? Jakie są procedury, gdy nagle na komendzie rozlegnie się głośny alarm sygnalizujący pożar? Za jaki sprzęt od razu sięgają strażacy? Jeśli chcielibyście poznać odpowiedzi na powyższe pytania i wcielić się w rolę strażaka, zapraszamy Was na spotkanie

UWAGA: Ze względu na charakterystykę zajęć, każdy Uczestnik (niezależnie od wieku) musi kupić bilet! Bilet w cenie 10 zł od osoby.

▪ 27.05 Spektakl bańkowy „Początek”, reż. Małgorzata Mach

Spektakl „Początek” to historia człowieka, który odkrywa magię. Delikatnie, krok po kroku, zbliża się do poznania i okiełznania żywiołu baniek mydlanych. Ogląda je, dotyka, zaczyna się ich uczyć aby odkryć radość w swobodnej zabawie.

Spotkanie z Teatrem Magicznych Baniek to gwarancja familijnej zabawy! Zapraszamy do świata żywiołów, magicznych sztuczek i scenicznej zabawy.


Kontakt

Gdyńskie Centrum Kultury
ul. Jana z Kolna 25
81-354 Gdynia
NIP: 586-12-13-177
REGON: 000283156