Artystyczny Klub Rodzica

Dla dzieci

Cykl sobotnich spotkań dla rodziców z dziećmi w wieku 2-5 lat, w trakcie których mali uczestnicy odkrywają swoje pasje, przy okazji bawiąc się i ucząc. Zajęcia rozpoczynają się o godz. 10:00 i trwają ok. 60 minut.

Zajęcia są bezpłatne, ale ze względu na duże zainteresowanie, obowiązują zapisy pod adresem: edukacja@gck.gdynia.pl. Prosimy zwrócić uwagę na datę rozpoczęcia zapisów na poszczególne zajęcia. W mailu proszę podać wiek oraz imię i nazwisko dziecka.

▪ 16.10.2021 | zapisy od 11.10, od godz. 8:00
„Galaktyka w słoiku” – astronomia dla dzieci

Jeśli Twoje dziecko interesuje się astronomią i chcecie zabrać ze sobą fragment Wszechświata, zapraszamy na nasze warsztaty! Odkryj z nami tajemnice kosmosu i przygotuj własną „Galaktykę w słoiku”! 

Prowadzący: Magdalena Maszewska, Agnieszka Górska-Pukownik 

▪ 30.10.2021 |  zapisy od 25.10, od godz. 8:00
„Twórcze warsztaty z baśnią” – spotkanie z teatrem japońskim

Opowiemy bajkę litewską „Kurka Krasnopiórka i Kot Szurbur” w konwencji teatru kamishibai. To zabawna, pouczająca, a momentami bardzo wzruszająca historia o przyjaźni która potrafi pokonać wszelkie przeciwności. Po wysłuchaniu opowieści uczestnicy wykonają ozdobne magnesiki przedstawiające bohaterów bajki- kurkę i kota.

Prowadzący: ART NORKA AGATA PÓŁTORAK

▪ 13.11.2021 | zapisy od 8.11, od godz. 8:00
„Spotkanie z Albertem Albertsonem” – warsztaty literackie

Albert, wykorzystując moment, w którym tata zaczytany jest w gazecie, dostaje od niego pozwolenie na zabawę skrzynką z narzędziami pod warunkiem, że nie będzie używał piły. Albert konstruuje maszynę latającą i w toku zabawy „ląduje” nią w Afryce, stając oko w oko z lwem. To jest moment, w którym koniecznie musi zawołać tatę na pomoc i tym sposobem wciąga go do zabawy.

Celem zajęć jest zainteresowanie dzieci książką, jej treścią i formą, rozwój kreatywności, pokazanie dzieciom, że obcowanie z książką to przygoda, zabawa i radość.

W trakcie warsztatów przeczytamy książkę, a także będziemy uczestniczyć w zabawie ruchowo–muzycznej.

Prowadzący: Beata i Maciej z grupy Kamyk Studio

▪ 27.11.2021 | zapisy od 22.11, od godz. 8:00
„Magiczne pudełko, czyli słów kilka o fotografii otworkowej” – zajęcia fotograficzne

Pojęcia camera obscura, pinhole i fotografia otworkowa brzmią tajemniczo? Podczas zajęć dowiemy się co to takiego. Stworzymy swoje magiczne pudełka i pobawimy się fotografią. 

Podczas, gdy dzieci będą się bawić, rodzice mogą również się czegoś ciekawego nauczyć. Jeśli posiadacie aparat z wymienną optyką (czyli z wyciąganym obiektywem), to weźcie koniecznie go ze sobą.

Prowadzący: Monka Rucińska 

▪ 4.12.2021 | zapisy od 29.11, od godz. 8:00
„Mikołajowe zdjęcia i pogaduchy” – pierwsza świąteczna niespodzianka

Najskrytsze marzenia, długie listy życzeń to temat nadchodzącego wydarzenia dla dzieci. Spotkacie się z najprawdziwszym Mikołajem, któremu szepniecie życzenia do ucha oraz uwiecznicie to na pamiątkowym zdjęciu.  

▪ 11.12.2021 | zapisy od 6.12, od godz. 8:00
„Świąteczne muzykowanie z kontrabasem” – zajęcia muzyczne

Podczas spotkania z największym instrumentem wśród instrumentów smyczkowych, dzieci będą miały okazję poznać podstawowe pojęcia muzyczne takie jak rytm, tempo czy metrum, a także samemu spróbować na nim zagrać. Uczestnicy zajęć wysłuchają również kilku świątecznych utworów muzycznych w wykonaniu kontrabasu i – mamy nadzieję – wspólnie zaśpiewamy najbardziej znane fragmenty zimowych piosenek.


REGULAMIN ARTYSTYCZNEGO KLUBU RODZICA
  1. Ze względu na dużą ilość chętnych, zapisy na zajęcia przyjmujemy wyłącznie mailowo na adres: edukacja@gck.gdynia.pl od godziny 8.00 w dniu wyznaczonym w harmonogramie. Zgłoszenia wysłane przed godziną 8.00 nie będą brane pod uwagę przy zapisach.
  2. Osoby, które nie poinformują o nieobecności przed zajęciami, nie będą mogły brać udział w następnych zajęciach.
  3. Nie ma możliwości uczestnictwa w zajęciach bez zapisu.
  4. Na jedno zgłoszenie, może przypadać tylko jedna rodzina, maksymalnie dwoje dorosłych plus dwoje dzieci (większa ilość osób tylko z Kartą Dużej Rodziny).
  5. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 2-5. Prosimy nie zapisywać dzieci młodszych ani starszych.

Kontakt

Gdyńskie Centrum Kultury
ul. Jana z Kolna 25
81-354 Gdynia
NIP: 586-12-13-177
REGON: 000283156