Casting do nowej produkcji Konsulatu Kultury!

Zapraszamy na casting do spektaklu „Książę i żebrak” w reżyserii Tomasza Podsiadłego. Premiera spektaklu została zaplanowana na 5 lutego 2022 roku w Konsulacie Kultury w Gdyni.

Próby grudzień 2021 – styczeń 2022.

Kogo poszukujemy?

Aktorek i aktorów do ról w spektaklu dedykowanym dzieciom i młodzieży.

Przedstawienie będzie łączyło żywy plan z animowanymi postaciami, stąd umiejętność pracy z lalką będzie dodatkowym atutem.

Na przesłuchanie należy przygotować monolog prozą współczesną i wiersz klasyczny.

Zgłoszenia

Prosimy o przesłanie zgłoszeń wraz z CV oraz zdjęciami twarzy i sylwetki drogą mailowa na adres tomasz@podsiadly.com.

Wybrane osoby zaprosimy na casting, który odbędzie się 25 października 2021.

Twórcy spektaklu

Autor: Mark Twain
Przekład: Jadwiga Żylińska
Reżyseria: Tomasz Podsiadły
Scenografia: Mariusz Napierała
Kostiumy: Karolina Bryl

Tomasz Podsiadły

Aktor, reżyser, pedagog, konferansjer. Miłością do sztuk scenicznych zarazili go dziadkowie – artyści śpiewacy Leokadia Borowska Podsiadły i Jerzy Podsiadły, związani zawodowo z Operą Bałtycką w Gdańsku.

Swoją przygodę ze sceną rozpoczął jako czternastolatek grając w „Księciu i żebraku” w reż. J. Killiana w Teatrze Miejskim w Gdyni. Jeszcze przed zdaniem matury wystąpił w spektaklach Adama Hanuszkiewicza, Andrzeja Wajdy i Waldemara Śmigasiewcza. To przesądziło o ścieżce zawodowej jak również spowodowało, iż w roku 2021 świętuje 30-lecie pracy artystycznej.

Absolwent, Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej. Związany z gdyńskimi scenami Teatru Miejskiego, Teatru Muzycznego, a także Gdyńskiego Centrum Kultury. To właśnie tam odkrył, że reżyseria daje mu wiele satysfakcji i spełnienia. Pokłosiem zmiany teatralnego frontu były: „Balladyna”, „O co biega?”, „W małym dworku” czy „Sonata Belzebuba” w Gdyni a także spektakle na gdańskiej scenie operowej, takie jak „Madama Butterfly”, „Poławiacze Pereł” czy „Rigoletto”.