Biodanza z Joa Mikołajczyk w Gdyni

TANIEC

BIODANZA
TANIEC SERCA

Zapraszam do przestrzeni, w której każdy ruch jest dobry, bo jest Twój własny i daje możliwość wyrażanie siebie. To przestrzeń, w której możesz puścić wszystko, co chcesz puścić, wytańczyć wszystko, co chcesz wytańczyć, skontaktować się ze swoimi emocjami, rozluźnić napięcia, wyjść z głowy i wejść do ciała, pobyć ze sobą i spotkać siebie w ruchu. Każdy z nas może mieć do tego dostęp, każdy potrafi się ruszać, każdy ma w sobie mędrca, znajdźmy do niego drogę…
Joa Mikołajczyk – choreo- i arteterapeutka


Ruszamy z regularnymi zajęciami w co drugi piątek w Konsulacie Kultury, ul. Jana z Kolna 25, Gdynia (sala Wieża, 2 piętro).

Jednorazowe zajęcia: 60 zł (płatne na miejscu gotówką)
Karnet na cztery wejścia: 200 zł

Zapisy: biodanza@joannamikolajczyk.eu, lub smsem: 509213437

więcej informacji: fb: https://www.facebook.com/joamikolajczykbiodanza

Zabierz ze sobą wygodny strój zapewniający swobodę ruchu i wodę.
Zajęcia z Biodanzy prowadzę pod superwizją Sammo Lusa (Biodanza Schule Berlin-Mitte).

Biodanza łączy się dla mnie z plemiennymi tradycyjnymi tańcami afrykańskimi, które wraz z muzyką wykorzystuję w swojej pracy.
Biodanza „bios” – życie i „danza” – taniec) to radość życia, taniec serca i głębokie bycie w „tu i teraz”. Otwiera nam przestrzeń do pogłębienia więzi z samym sobą oraz z innymi. To holistyczna metoda rozwoju i integracji ludzkiego potencjału przez muzykę, taniec i ruch. Rozwój może przebiegać w lekkości, czułości, delikatności i wspierającej atmosferze i tym właśnie chcę się dzielić.Twórcą systemu Biodanza jest Ronaldo Toro Araneda, chilijski psycholog kliniczny, antropolog, wykładowca na wydziale Psychologii Sztuki i Ekspresji w Instytucie Estetyki na Uniwersytecie Chilijskim, docent w Centrum Nauk Antropologiczno – Medycznych w Szkole Medycznej na Uniwersytecie Chilijskim i poeta, który opracował metodę na bazie własnych doświadczeń w latach 60-tych.

Biodanzę tańczy się w ponad 50 krajach, nie tylko w Ameryce Południowej ale również w Europie. Na szczęście Biodanza jest już w Polsce

„Biodanza to system organicznej odnowy” jak mawiał jej twórca Ronaldo Toro. „To system, który przyspiesza procesy integracyjne na poziomie komórkowym, immunologicznym, metabolicznym, neuroendokrynologicznym i egzystencjalnym poprzez zapewnienie wzbogaconego środowiska – odpowiednio dobranej muzyce, zintegrowanemu ruchowi, trosce oraz interakcjom grupy” (oficjalna definicja Biodanzy).


Kontakt

Gdyńskie Centrum Kultury
ul. Jana z Kolna 25
81-354 Gdynia
NIP: 586-12-13-177
REGON: 000283156