Biodanza z Joa Mikołajczyk w Gdyni

TANIEC

BIODANZA
TANIEC SERCA

Zapraszamy w przestrzeń, w której każdy ruch jest dobry, bo jest Twój własny i daje możliwość wyrażanie siebie. To przestrzeń, w której możesz puścić wszystko co chcesz puścić, wytańczyć wszystko co chcesz wytańczyć, skontaktować się ze swoimi emocjami, rozluźnić napięcia, wyjść z głowy i wejść do ciała, pobyć ze sobą i spotkać siebie w ruchu. Każdy z nas może mieć do tego dostęp, każdy potrafi się ruszać, każdy ma w sobie mędrca, znajdźmy do niego drogę…

Joa Mikołajczyk, choreo- i arteterapeutka
Zajęcia raz w miesiącu zaczniemy, żeby przywitać trójmiejską wiosnę i pobiodanzować wspólnie jeszcze przed wakacjami tj. 25 kwietnia, wt.; 30 maja, wt. i zakończymy 30 czerwca, pi. godz. 19:30-21:30, Konsulat Kultury, ul. Jana z Kolna 25, Gdynia (sala Wieża, 2 piętro). Po wakacjach ruszymy częściej i regularnie.

Jednorazowe zajęcia: 60PLN (płatne na miejscu gotówką)
Karnet na trzy wejścia: 160PLN

Zapisy: biodanza@joannamikolajczyk.eu, lub smsem: 509213437

więcej informacji: fb: https://www.facebook.com/joamikolajczykbiodanza

Zabierz ze sobą wygodny strój zapewniający swobodę ruchu i wodę.
Zajęcia z Biodanzy prowadzę pod superwizją Sammo Lusa (Biodanza Schule Berlin-Mitte).

Biodanza łączy się dla mnie z plemiennymi tradycyjnymi tańcami afrykańskimi, które wraz z muzyką wykorzystuję w swojej pracy.
Biodanza „bios” – życie i „danza” – taniec) to radość życia, taniec serca i głębokie bycie w „tu i teraz”. Otwiera nam przestrzeń do pogłębienia więzi z samym sobą oraz z innymi. To holistyczna metoda rozwoju i integracji ludzkiego potencjału przez muzykę, taniec i ruch. Rozwój może przebiegać w lekkości, czułości, delikatności i wspierającej atmosferze i tym właśnie chcę się dzielić.Twórcą systemu Biodanza jest Ronaldo Toro Araneda, chilijski psycholog kliniczny, antropolog, wykładowca na wydziale Psychologii Sztuki i Ekspresji w Instytucie Estetyki na Uniwersytecie Chilijskim, docent w Centrum Nauk Antropologiczno – Medycznych w Szkole Medycznej na Uniwersytecie Chilijskim i poeta, który opracował metodę na bazie własnych doświadczeń w latach 60-tych.

Biodanzę tańczy się w ponad 50 krajach, nie tylko w Ameryce Południowej ale również w Europie. Na szczęście Biodanza jest już w Polsce

„Biodanza to system organicznej odnowy” jak mawiał jej twórca Ronaldo Toro. „To system, który przyspiesza procesy integracyjne na poziomie komórkowym, immunologicznym, metabolicznym, neuroendokrynologicznym i egzystencjalnym poprzez zapewnienie wzbogaconego środowiska – odpowiednio dobranej muzyce, zintegrowanemu ruchowi, trosce oraz interakcjom grupy” (oficjalna definicja Biodanzy).


Kontakt

Gdyńskie Centrum Kultury
ul. Jana z Kolna 25
81-354 Gdynia
NIP: 586-12-13-177
REGON: 000283156