Akademia Dobrych Relacji: Bądź autorem swego życia!

WYKŁAD | 18+

UWAGA! Ze względu na ogromne zainteresowanie wykładami oraz ograniczoną ilością miejsc na naszej widowni, prosimy o przychodzenie na wykład wcześniej.

Po zapełnieniu sali, kolejne osoby nie mogą być na nią wpuszczone ze względów bezpieczeństwa. Dziękujemy za zrozumienie.

Zapraszamy na cykl wykładów Bądź autorem swego życia!

Poczucie autorstwa życia jest kluczowe dla komfortu i satysfakcji z naszego tu i teraz. Niestety nie jest to sprawa oczywista. Wiele osób uważa, że kierunek ich życiu nadają przede wszystkim okoliczności oraz inni ludzie.

Ponadto niektórzy czują się zdeterminowani przez to, czego doświadczyli w dzieciństwie. Jak to zmienić? Jak przywrócić poczucie sprawczości? Czy coś co identyfikujemy jako ograniczenia i przeszkodę, może stać się naszą siłą? Na te i inne pytania odpowiemy sobie podczas kolejnego cyklu Akademii Dobrych Relacji, którego hasło przewodnie brzmi: Bądź autorem swego życia! 

Tematy wykładów od września do grudnia 2023:

28 września 2023 r., czwartek, godz. 18:00 | Zmiana – pożądana i niechciana  

Czy nowe znaczy lepsze? 
Lęk u progu zmiany 
Przeżywanie straty

26 października 2023 r., czwartek, godz. 18:00 |Wdzięczność – drogą do szczęścia

Wdzięczność w kulturze roszczeń
Za czym podąża Twoja uwaga? 
Praktykowanie wdzięczności

30 listopada 2023 r., czwartek, godz. 18:00 | Niewola krzywdy, wolność przebaczenia 

Dojmujący ciężar krzywdy
Jak wyjść z pułapki nieprzebaczenia? 
Różnica między przebaczeniem, a pojednaniem 

14 grudnia 2023 r., czwartek, godz. 18:00 | Stres – sprzymierzeniec czy wróg?

Stres szkodliwy, stres mobilizujący 
Oblicz swój stres i przeciwdziałaj 
Strefa wpływu i strategie radzenia sobie ze stresem

Więcej o całym projekcie:

Ludzie pragną szczęśliwego życia i akceptacji. Pragną sensu i zadowolenia ze swoich działań. To się nie zmieniło. Zmienił się natomiast świat, który nas otacza. Pośpiech, natłok bodźców, technologizacja życia wpłynęły potężnie na środowiska rodzinne, które nie zawsze są w stanie wyposażyć w kluczowe umiejętności. Akademia Dobrych Relacjistara się podejmować to ważne zadanie. Wykłady w ramach Akademii są okazją do poszerzenia grona osób, które świadomie przeżywając życie, będą ambasadorami dobrych relacji w swoich środowiskach.

Charakter wykładów

Prelekcje nie wymagają od uczestników wiedzy psychologicznej. Treści są przystępne i uniwersalne, będą więc użyteczne dla każdej grupy wiekowej osób dorosłych oraz młodzieży starszej. Przedstawiane zagadnienia są ilustrowane przez praktyczne przykłady „z życia wzięte”, a drobna domieszka humoru ułatwia przyjmowanie nowej wiedzy.

Każdy pojedynczy wykład można traktować jako odrębne wydarzenie, choć niewątpliwie udział w całym cyklu zapewni szersze rozumienie omawianego tematu.

Autorka i prelegentka

Ewa Kuczkowska doradca psychologiczny. Interesuje ją szczególnie psychologia relacji oraz problem niechcianej samotności. Wykłady Akademii prowadzi od 2018 roku. Przez 11 lat przygotowywała też comiesięczne pogadanki dla singli. W 2016 roku była nominowana do tytułu Mistrza Mowy Polskiej.

Kontakt

Gdyńskie Centrum Kultury
ul. Jana z Kolna 25
81-354 Gdynia
NIP: 586-12-13-177
REGON: 000283156